Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
احتمال خفگی کودک در اثر استفاده از بالش
442

احتمال خفگی کودک در اثر استفاده از بالش

|
0 دیدگاه

کودکان مانند بزرگسالان نیستند و این موضوع باید برای برخی از والدین روشن شود.

احتمال خفگی کودک در اثر استفاده از بالش

نباید با کودکان همانند بزرگسالان رفتار کرد، بطور مثال بعضی از والدین زیر سر کودکشان بالش میگذارند.این بالش گذاشتن زیر سر کودک بسیار خطرناک است و خطر خفگی کودک را در پی دارد.

کودکان زیر دو سالی که از بالش استفاده می کنند بیشتر در معرض خفگی قرار دارند همچنین نوزادانی که برای آنها از بالش استفاده می شود، در معرض خطر خفگی یا سندروم مرگ ناگهانی نوزاد  قرار می گیرند.

استفاده از بالش برای کودک گاهی حتی پس از پشت سر گذاشتن این سن حساس،  توصیه نمی شود.

سن مناسب برای استفاده از بالش

بعضی از متخصصان اطفال می گویند:برای استفاده ازبالش در کودکان سن خاصی  وجود ندارد در حالی که برخی دیگر معتقدند یک سالگی، سن مناسبی است تا کودک نوپا را به استفاده از بالش عادت دهند زیرا در این سن خطر خفه شدن کودک بسیار کاهش می یابد.

 باید یک بالش سفت، کوچک و صاف برای کودک انتخاب کنید. ولی بهتر است تا زمانی که نوزاد به روی تخت خوابیدن  عادت کند، صبر کنید. بالش هایی که از پر درست شده اند، باعث بروز حساسیت و خفه شدن نوزاد در صورت قرار گرفتن سر وی زیر بالش،می شوند.

نکاتی درباره بالش کودک

 بالش کودک باید کوچک، سفت و صاف باشد.

از خریدن بالش نرم که می تواند باعث خفگی نوزاد شود، خودداری کنید.

بالش نباید از پر باشد زیرا علاوه بر احتمال خفگی، نوک تیز انتهای پر می تواند به کودک آسیب برساند.

برای اینکه از نرم یا سفت بودن بالش مطلع شوید باید آن را کمی فشار داده و به سرعت برگشتن آن به حالت اولیه دقت کنید. اگر این بازگشتن به حالت اول طول بکشد، علامت سفت بودن بالش است و اگر دیر به حالت اولیه باز گردد یعنی بالش خیلی نرم است. بالشی انتخاب کنید که نه خیلی نرم باشد و نه خیلی سفت.

چگونه شروع به استفاده از بالش کنیم : 

اگرمی خواهید بالش زیر سر کودک بگذارید، زمانی به خواب می رود، این کار را انجام دهید. زیرا در این زمان می توانید وضعیت خوابیدن کودک خود را دیده و مطمئن شوید که سر کودک بدون حرکت روی بالش می ماند. در صورتی که کودک سرش را زیاد حرکت می دهد، بالش را به مدت چند هفته استفاده نکنید.

سپس، می توانید مجددا امتحان کنید و در صورتی که مطمئن شدید کودک سرش را روی بالش درست  قرار می دهد، می توانید شروع به استفاده کردن از آن کنید.

[click_like post_id='158626']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.