199

با مصرف داروهای مسکن شنوایی تان را از دست می دهید.

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

محققان می گویند:درصدی از مشکلات شنوایی، با استامینوفن و ایبوپروفن ارتباط دارد.

با مصرف داروهای مسکن شنوایی تان را از دست می دهید.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که استفاده طولانی مدت و بیش از حد از مسکن ها، ممکن است با افزایش خطر از دست دادن شنوایی در برخی از زنان همراه باشد.

آنها اظهار داشتند زنانی که ایبوپروفن (ادویل، موترین) و یا استامیوفن (تیلنول) به مدت شش سال یا بیشتر مصرف کنند، به احتمال زیاد از کم شنوایی رنج می برند، البته نسبت به کسانی که برای یک سال یا کمتر از این مسکن ها، استفاده می کنند. آن ها ارتباط معناداری، بین استفاده طولانی مدت از آسپرین و از دست دادن شنوایی پیدا نکردند.

اگرچه خطر بالاتری برای از دست دادن شنوایی با استفاده از ضد دردهایی با دوز بالا وجود دارد؛ ولی با توجه به نحوه استفاده این داروها هنوز هم خطرات و پیامدهای نسبت به مصرف آن وجود دارد. یک پزشک می گوید:

حدود شانزده و دو دهم درصد زنان با کم شنوایی، مصرف کننده ایبوپروفن و استامیوفن هستند.

با این حال این مطالعه یک رابطه علت و معلولی را ثابت نمی کند. برای تجربه و تحلیل بیشتر، این تیم تحقیقاتی بر روی بیش از ۵۴ هزار زن با سن بین ۴۸ تا ۷۳ سال را مورد مطالعه قرار داده اند که نتایج نشان داد، استفاده طولانی تر از ایبوپروفن یا استامینوفن با خطر بالقوه بالاتری در ارتباط با اختلال شنوایی همراه  است.

محققان اشاره کردند که مطالعات بیشتری که شامل گروهای مختلفی از مردم باشند، برای نشان دادن ارتباط بین درد و مصرف مسکن و کاهش شنوایی مورد نیاز است. این تیم تحقیقاتی همچنین یافته هایی در مورد استفاده از استامیوفن و داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی و افزایش خطر از دست دادن شنوایی را در مردان و زنان جوان به دست آوردند.

از دست دادن شنوایی بسیار شایع است و می تواند تأثیر عمیقی بر کیفیت زندگی داشته باشد. پیدا کردن عوامل خطر می تواند باعث اصلاح آن ها شود و این کار باید پیش از کم شدن شنوایی آغاز شود تا پیشرفت این اختلال کندتر شود؛ زیرا راه شناسایی این عوامل می تواند خطر پایین تری نسبت به از دست دادن شنوایی داشته باشد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.