Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
بنز و Bmw سلامت سرنشینانشان را به خطر می اندازند!
543

بنز و Bmw سلامت سرنشینانشان را به خطر می اندازند!

|
0 دیدگاه

 شهرت کشور آلمان به خاطر خودروهای تولیدی این کشور است. با بکارگیری این صنعت بخش عظیمی از اقتصاد این کشور گرو صنعت پولساز خودروسازی است.

بنز و Bmw سلامت سرنشینانشان را به خطر می اندازند!

جالب است که در این رابطه مطلبی را به اطلاعتان برسانیم طبق مطالعات اخیر صاحبان خودرو های بنز و BMW در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند. طبق این مطالعات رانندگان خودروهای بنز و بی‌.ام‌.و دو برابر بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان و آب مروارید هستند.

محققان موسسه بینایی بوکسر واچلر در لس‌آنجلس با بکارگیری نورسنج قابل حمل پرتوی فرابنفش به این نتیجه رسیدند که شیشه‌های جانبی برخی مدل‌های خودروهای بنز و بی‌.ام‌.و کمتر از ۶۰ درصد پرتوهای فرابنفش را مسدود می‌کنند.

نتایج چندین دهه تحقیق حاکی از آن است که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض پرتوهای فرابنفش حتی در روزهای ابری به طور جدی بر سلامت چشم افراد اثر می گذارد و همچنین احتمال ابتلا به سرطان را نیز افزایش می دهد.

اگرچه البته این شیشه های جلویی این خودروها تا ۹۸ درصد  این پروتوهای فرابنفش را مسدود می کند اما این در حالی است که  میزان محافظت شیشه‌های جانبی این خودروها بسیار پایین است.

آزمایشات بر روی ۲۹ خودرو از ۱۹ شرکت سازنده اتومبیل بود که نتایج آن نشان داد که خودروهای لکسوس بهترین محافظت را ارائه کرده و شیشه‌های جانبی آن بین ۹۲ تا ۹۶ درصد از مواجهه با پرتوی فرابنفش جلوگیری می‌کنند.

بدترین خودرو از این نقطه نظر تامین حفاظت افراد در برابر این گونه اشعه ها، بنز E۵۵۰ بود که تنها ۴۴ درصد پرتوهای فرابنفش را در شیشه‌های جانبی مسدود می‌کرد. برخی از مدل‌های جدید بی‌ام‌و نیز تنها ۵۵ درصد در از برخورد اشعه های فرابنفش با سرنشینان خودرو جلوگیری می کنند که این رقم در شیشه های جلویی به ۹۶ درصد افزایش پیدا می کند.

خودروی پورشه توربو S نیز با وجود محافظت ۹۶ درصد در شیشه‌های جلو،‌ تنها ۵۶ درصد از اشعه فرابنفش را در شیشه‌های جانبی مسدود می‌کرد. شیشه‌های جانبی خودروی آئودی نیز تنها جلوی ۶۴ درصد نور فرابنفش را می‌گرفت.

 محققان همچنین دریافتند که تیره بودن شیشه‌ها حفاظت بیشتری را در برابر اشعه فرابنفش به همراه ندارد. این شیشه های تیره فقط نور مرئی را مسدود می نمایند.

[click_like post_id='158648']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.