223

خوردنی های مختلف چه تاثیری بر خواب دارند؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بعضی موادغذایی می توانند در خواب اختلال ایجاد کنند و لذت بردن از خواب آرام و راحت را از بین ببرند.

خوردنی های مختلف چه تاثیری بر خواب دارند؟

پیشنهاد ما این است که با روش های تغذیه ای تاثیرگذار در این زمینه آشنایی پیدا کرده  و از خوردن برخی موادغذایی پیش از خوابیدن جلوگیری کنید و به توصیه های متخصصین تغذیه در این مورد دقت کنید.

برخی موادغذایی باعث می شوند که خواب راحتی داشته باشید. برعکس بعضی مواد غذایی دیگر هم وجود دارند که موجب اختلال خواب می‌شوند. در ادامه با موادغذایی که بر خوابتان موثرند، آشنامی‌شوید. همه ما درباره قدرت شگفت انگیز شیر داغ برای به خواب عمیق رفتن شنیده‌ایم.

لبنیات حاوی ماده‌ای خواب‌آور به نام تریپتوفان است. موادغذایی دیگری از جمله آجیل، موز، عسل و تخم‌مرغ که سرشار از تریپتوفان هستند.

خوردن کربوهیدرات 

موادغذایی سرشار از کربوهیدرات به دلیل بالا بردن سطح تریپتوفان موجود در خون، مکمل لبنیات هستند. بنابراین غذاهایی همچون شیر، ماست و بیسکویت یا نان و پنیر از  غذای کربوهیدراته سبک به شمار می روند که می توانند به خوابتان کمک کنند.

خوردن یک غذای سبک 

اگراز مشکل بی‌خوابی رنج می برید، مقدار کمی غذا در معده‌تان می‌تواند به خوابیدنتان کمک کند. اما از این جمله به معنی پرخوری آخر شب نیست. سعی کنید وعده غذایی سبک داشته باشید. غذای حجیم، به دستگاه گوارشتان فشار وارد می کند و این باعث ایجاد ناراحتی می شود و نمی‌گذارد که بخوابید.

کنار گذاشتن همبرگر

این هم یک دلیل دیگر برای ترک غذاهای پرچرب: مطالعات نشان می‌دهد افرادی‌که معمولا غذاهای پرچرب مصرف می کنند نه تنها با افزایش وزن مواجه اند، بلکه چرخه خوابشان هم بر هم می‌خورد. غذای سنگین باعث فعال شدن گوارش می شود بنابراین در طول شب مجبور به بیرون روی می شوید.

کافئین‌ پنهان

تعجب آور نیست که نوشیدن یک فنجان قهوه در شب ممکن است باعث به هم خوردن خوابتان شود. حتی کافئین متوسط هم ممکن است خواب را مختل کند. ولی مراقب منابعی از کافئین که کمتر شناخته  شده هستند مانند شکلات، نوشابه، چای و قهوه‌های بدون کافئین، باشید.

برای اینکه خواب بهتری داشته باشید، چهار تا شش ساعت قبل از خواب، کافئین را از برنامه‌ غذاییتان کاملاً حذف کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.