519

صبح ناشتا آب بنوشید!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در دنیای متنوع و جذاب نوشیدنی ها، آب بهترین و مفیدترین نوشیدنی است. تحقیقات حاکی از آن است اگر ناشتا آب بنوشیم، به درمان بسیاری از مشکلات و بیماری ها کمک کرده ایم. در ادامه باهم بررسی می کنیم،

صبح ناشتا آب بنوشید!

نوشیدن آب به صورت ناشتا چه فوایدی برای به ارمغان می آورد؟، با تونات همراه باشید.

شاید برای شما نوشیدن ۴ استکان آب به صورت ناشتا سخت باشد، اما به صورت تدریجی می توانید آب مصرف کنید و میزان آن را افزایش دهید تا بدن عادت کند. در فرهنگ روزانه اکثر ژاپنی ها مصرف آب به صورت ناشتا کاملاً جا افتاده است. اگرچه ژنتیک نقش زیادی در لاغری و سلامت بدن ژاپنی ها دخالت دارد اما بدون شک این عادت نیز در عدم چاقی و سلامت بالای این مردم مؤثر است.

محققان به این نتیجه رسیده اند که مصرف آب به صورت ناشتا به درمان بسیاری از اختلالات بدن کمک می کند. به همین دلیل در کشوری مانند ژاپن برخلاف کشورهای دیگر مردم کمتر از مشکلاتی مانند دیابت و چاقی مفرط رنج می برد.

کمک به دفع سموم بدن

آب باعث تحریک طبیعی حرکات روده می شود. در طول شب بدن مشغول فرآیندهای احیا شده و به دفع تمام سموم خود می پردازد. به همین دلیل است که نوشیدن آب با معده خالی به بدن کمک می کند تا این سموم شبانه را راحت تر دفع کند و شاداب و سلامت بماند.

یادتان باشد نوشیدن آب زیاد به افزایش تولید سلول های عضلانی و سلول‌های جدید خونی کمک می کند. این دو مسئله نیز در کاهش سموم بدن نقش مؤثری دارند.

کاهش وزن به شیوه ای سالم

زمانی که با معده خالی آب می‌نوشید بدنتان سموم را دفع کرده و عملکرد دستگاه ایمنی تان را بهبود می دهد. در نتیجه احساس گرسنگی تان کاهش یافته و میل کمتری به ریزه خواری و پرخوری خواهید داشت. این کار همچنین مانع از اضافه وزن ناشی از پرخوری و اضطراب و دیگر عوامل می شود.

تسکین اسیدیته و سوءهاضمه

دهیدراته شدن بدن نه تنها روی پوست بلکه روی رشد و وضعیت موها نیز تأثیر منفی می گذارد. نوشیدن آب کافی باعث تغذیه بهتر موها از درون شده و سلامت آن‌ها را ارتقا می دهد. باید بدانید که آب یک چهارم وزن کل موها را در بر می گیرد. این بدین معنی است که اگر شما آب اندکی بنوشید موهایتان شکننده و خیلی نازک می شوند

سوءهاضمه معمولاً در اثر افزایش اسید معده بروز می کند. اگر به طور مرتب معده تان اسیدی می شود مصرف آب به صورت ناشتا کمک زیادی به رفع مشکل می کند. نوشیدن آب با معده خالی باعث می شود اسیدی که بالا آمده است به سمت پایین و جایگاه خود برگردد.

به این ترتیب مشکل ترش کردن و سوزش معده برطرف می شود. علاوه بر این با همین کار ساده معده تان را برای دریافت صبحانه آماده می کنید.

بهبود وضعیت پوست

دهیدراته شدن (کم آبی) یکی از عوامل اصلی بروز چین و چروک زودهنگام و منافذ باز پوست است.

مصرف آب کافی به کاهش چنین مشکلاتی کمک می کند. مصرف ۲ استکان آب با معده خالی باعث افزایش جریان خون در زیر پوست شده و باعث می شود که پوستتان درخشان و صاف شود. از طرف دیگر با مصرف بیشتر آب در طول روز بدنتان به درستی از شر سموم انباشته شده خلاص می شود که این مسئله نیز روی شادابی پوست تأثیر دارد.

زیبایی، سلامت و نرمی موها

دهیدراته شدن بدن نه تنها روی پوست بلکه روی رشد و وضعیت موها نیز تأثیر منفی می گذارد. نوشیدن آب کافی باعث تغذیه بهتر موها از درون شده و سلامت آن‌ها را ارتقا می دهد. باید بدانید که آب یک چهارم وزن کل موها را در بر می گیرد. این بدین معنی است که اگر شما آب اندکی بنوشید موهایتان شکننده و خیلی نازک می شوند.

نوشیدن آب با معده خالی باعث می شود در کوتاه مدت و با کمترین تلاش سلامت موها بهبود یافته و ظاهر زیباتری پیدا کنند.

بهبود سوخت و ساز بدن

نوشیدن آب با معده خالی باعث افزایش ۲۴ درصدی سوخت و ساز بدن می شود. اگر رژیم لاغری سختی در پیش گرفته اید، افزایش سوخت و ساز بدنتان نشان می دهد که دستگاه گوارش به نفع شما کار می کند. شما می توانید با هضم سریع تر غذاها رژیمتان را راحت تر پیش ببرید.

نوشیدن آب به محض بیدار شدن به این امر کمک کرده و همچنین باعث پاکسازی روده می شود. یادتان باشد که با این عادت ساده بدنتان را آماده جذب و پذیرش مواد مغذی بیشتری می کنید.

پیشگیری از سنگ کلیه و عفونت های ادراری

نوشیدن آب به صورت ناشتا تأثیر زیادی در سلامت کلیه ها و مثانه دارد. این یک واقعیت است که با نوشیدن آب با معده خالی اسیدهایی که باعث ایجاد سنگ کلیه می شوند راحت تر رقیق می شوند. در عین حال نوشیدن آب زیاد بدن را در مقابل انواع عفونت های تولید شده از سموم محافظت کرده و سلامت مثانه را ارتقا می دهد.

افزایش قدرت ایمنی بدن

نوشیدن آب با معده خالی باعث شستشو و حفظ تعادل سیستم لنفاتیک می شود. این مسئله نیز به بهبود عملکرد دستگاه ایمنی بدن کمک می کند. زمانی که قدرت دفاعی بدن بالا باشد از بروز بیماری های متعدد پیشگیری می شود.

چگونه باید آب کافی مصرف کرد؟

تمام کاری که باید انجام دهید این است که بعد از بیدار شدن و قبل از خوردن چیزی و مسواک زدن ۳ تا ۴ فنجان آب بنوشید. حدود ۴۵ دقیقه صبر کرده و سپس صبحانه تان را میل کنید. در ادامه روز حداقل نیم ساعت قبل از خوردن، آب بنوشید و بعد از غذا تا حدود یک تا دو ساعت بعد، آب مصرف نکنید.

درست است که نوشیدن ۴ استکان آب با معده خالی کار ساده ای به نظر نمی رسد اما با این حال این کار مؤثر است. می توانید با میزان کم شروع کنید. سپس که بدنتان عادت کرد این میزان را به شیوه تدریجی افزایش دهید تا به ۴ استکان برسد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
2 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.