368

علائم افسردگی در همسر

|
0 دیدگاه

بسیاری از مردم فکر می کنند افراد افسرده فقط یک گوشه نشسته اند و گریه می کنند و یا رفتارهای غیرمعمول از خود نشان می دهند، درحالی که افسردگی حاد که فرد تمایل به خود کشی پیدا می کند، نشانه های دیگری دارد.

علائم افسردگی در همسر

در این مطلب می خواهیم این علائم را مطرح کنیم تا در صورتیکه همسرتان به افسردگی مبتلا است به او برای درمان آگاهی داده باشیم و یا اگر ناتوانی در حل مشکل دارد از متخصص مشاوره بگیرید.

علائم افسردگی

انزوا؛ سکوت سنگین و علاقه به تنها بودن:

طولانی شدن زمان خواب و تماشای بیش از اندازه تلویزیون و عدم تمایل برای حضور در فعالیت های اجتماعی و بودن با اعضای خانواده از نشانه های بروز افسردگی در همسر است. بی حوصلگی برای شرکت در مهمانی ها و بودن در کنار بچه ها از جمله علائم خطرناک ابتلا به افسرگی محسوب می شود.

خستگی

این احساس حتی با خواب هم رفع نمی شود یکی دیگر از علائم ابتلا به افسردگی خستگی شدید است.

این احساس خستگی روحی است و حتی با وجود خواب زیاد یا تغذیه مناسب هم از بین نمی رود و اگر همسرتان احساس خستگی زیادی دارد و حوصله علت بیماری یا مسیر یا محل کار یا مطالعه بیش ازاندازه دروس را ندارد به احتمال زیاد دچار افسرگی است.

بی توجهی به ظاهر و نامرتبی

یکی ازعلائم مهم افسردگی بی توجهی به وضع ظاهری، پوشیدن لباس چروک، اصلاح نکردن صورت به خصوص در مردان، پوشیدن لباس‌های نامناسب در فصول سال به عنوان مثال پوشیدن لباس های نازک در زمستان، رسیدگی نکردن به موهای سر و شانه نکردن آنها در زنان و پوشیدن لباس های تیره رنگ و مشکی است.

سردی عاطفی ناشی از افسردگی پنهان

افسردگی باعث ایجاد تغییر در هورمون های بدن می شود بنابراین فرد احساس سرد مزاجی و بی احساسی پیدا می کند. این مسئله بخصوص در زندگی عاطفی زن و شوهر سریعاً خود را نشان می دهد و می تواند سردی و به تدریج بروز مواردی همچون خیانت یا میل به طلاق به دنبال دارد.

عادات عجیب غذایی

عادت های عجیب و غریب در انتخاب غذا و تغییر در نوع غذا خوردن نیز یکی دیگر از علائم ابتلای همسر به افسردگی است.

این بیماری روانی در بعضی افراد حس بی اشتهایی یا برعکس پراشتهایی به وجود می آورد. افرادی که دچارافسردگی هستند اغلب به خوردن خوراکی های شیرین و پرچرب و ناسالم تمایل دارند و از خوردن مواد غذایی سالم برای بدن اجتناب می کنند.

اگر همسر شما دارای هر کدام از این علائم است با او حرف بزنید تا بتوانید مشکل را حل کند و در صورتی که توانایی حل مشکل را ندارید از متخصص مشاوره بگیرید.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.