383

پیشگیری از سرماخوردگی و بیماری تنفسی

|
0 دیدگاه

وقتی عطسه می کنید، خسته هستید، سرتان درد می کند و یا سرما در بدنتان احساس می کنید.

پیشگیری از سرماخوردگی و بیماری تنفسی

به این معنی است که سرما خورده اید و اگر از روی این علائم متوجه سرماخوردگی نشوید تب، آبریزش بینی، درد گلو و سرفه شما را متوجه این نکته می کند که به سرماخوردگی مبتلا شده اید. غالبا بیماری سرماخوردگی در فصل پاییز و زمستان گریبان گیر افراد می شود.

میلاد خادم – پژوهشگر طب سنتی – در این باره می گوید: مصرف ریحان به همراه چای در فصل زمستان بیماری های تنفسی و سرماخوردگی را کاهش می دهد. وی با اشاره به اینکه گیاه ریحان از گلهای کوچک به رنگ های سفید، بنفش و قرمز تشکیل شده است،

ادامه می دهد: برای کاهش بیماری های عفونی و خونی از این گیاه به عنوان سبزی و دمنوش استفاده کنید. وی با بیان اینکه ریحان در ایران و افغانستان یافت می شود، اظهار می نماید: ویتامین A و C موجود در ریحان باعث بهبود قلب، دستگاه گوارشی و عفونت دهان و دندان می شود.

این پژوهشگر طب سنتی با اعلام اینکه سبزینه موجود در ریحان باعث از بین رفتن بوی دهان می شود، تاکید می کند: مصرف آب ریحان در درمان نیش حشرات، برونشیت، عوارض پوستی و چشمی تاثیر بسزایی دارد.

خادم به تاثیر مصرف ریحان همراه با چای در هوای سرد بر کاهش سرماخوردگی اشاره کرده و چنین می افزاید: استفاده از این گیاه دارویی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، مفاصل استخوانی و هضم غذا می شود و در بیماران دیابتی، غلظت خون را کاهش می دهند.

وی با اشاره به تاثیر ریحان بر خواب، چنین بیان می کند: خاصیت ضد اسپاسمی این گیاه خستگی افراد را برطرف می کند و مصرف یک لیوان دمکرده ریحان قبل از خواب باعث کاهش استرس و بی خوابی می شود. این پژوهشگر طب سنتی با بیان اینکه استفاده از برگ ریحان تاثیر زیادی بر افزایش شیر مادر دارد،

تصریح میکند: مصرف دمکرده ریحان عوارضی مانند تشنج، سردرد، سرگیجه و نفخ معده را بهبود می بخشد. وی یادآور شد: نگهداری گل ریحان از بروز حشرات به داخل منزل جلوگیری می کند.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.