693

یافته های جدید درباره علل بیماری های قلبی

|
0 دیدگاه

  بیماری های قلبی از جمله خطرناک ترین و در عین حال شایع ترین بیماری ها در جهان هستند. انواع مختلفی از بیماری های قلبی با علائم مشترک وجود دارد.

یافته های جدید درباره علل بیماری های قلبی

 تشخیص به موقع جهت پیشگیری از آسیب های بیشتر و بروز سکته قلبی می تواند راه حل خوبی در مقابله با این عارضه باشد. بر اساس بررسی های انجام شده مقدار سدیم پوست با ضخیم و بزرگ شدن قسمت خاصی از قلب یعنی بطن چپ در ارتباط است.

 در گزارش پژوهشگران دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ آلمان نتایج بدست آمده از بررسی ۹۹ بیمار دچار بیماری مزمن کلیوی، که خطر بروز مشکلات قلبی و حتی مرگ را در پی دارد، ثبت شده است. به طور معمول میزان سدیم با انجام آزمایش ادرار اندازه گیری می شود،

اما در این مطالعات پژوهشگران با تکیه بر این موضوع که عضلات و سایر بافت های بدن سدیم را در خود نگه می دارند، پوست ماهیچه ساق پا و اندازه بطن چپ این ۹۹ بیمار را مورد بررسی قرار دادند. بنا به نتایج این یافته ها، بیمارانی که در پوستشان به میزان بالایی سدیم وجود داشت، در صورت کم کردن مصرف سدیم مشکلات قلبی شان بهبود می یابد.

همچنین افزایش ضخامت و حجم بطن چپ در بیماران با فشارخون بالا رخ می دهد و فرد را در معرض خطر حمله قلبی قرار می دهد. مصرف بالای سدیم باعث افزایش فشارخون و بروز بیماری قلبی می شود. حال آنکه بر اساس تحقیقات جدید پژوهشگران، وجود مقدار زیاد نمک در پوست نیز می تواند سلامت قلب را تهدید کند.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.