827

چگونه در نگاه اول جذاب به نظر بیاییم؟

|
0 دیدگاه

وارد یک مهمانی می‌شوی، همه مهمانان مشغول صحبت هستند، در میان آن‌ها فردی ناآشنا توجهت را به‌خودش جلب می‌کند که تعدادی از دوستانت به دورش جمع شده‌اند و با دقت به صحبت‌های او گوش می‌دهند.

چگونه در نگاه اول جذاب به نظر بیاییم؟

از روی کنجکاوی به آن‌ها نزدیک می‌شوی؛ مهمان ناآشنا لباس خیلی مجلل و آراسته‌ای به تن ندارد اما حتی برای تو که او را نمی‌شناسی زیبا به‌نظر می‌رسد.

شما هم به بقیه ملحق می‌شوی. بعد از اتمام مهمانی هر کسی راجع به این فرد صحبت می‌کند. «گویی مهمان ناآشنا با یک جادو تقریبا همه را هیپنوتیزم کرده است.» این جمله را با خودت می‌گویی و آرزو می‌کنی کاش می‌توانستی در نخستین برخورد آنقدر زیبا به‌نظر برسی.

با ما باشید تا بگوییم چگونه جذابتر باشید:

سرتاپا گوش باش

آبراهام لینکلن یک جمله معروف دارد و آن این است:« اگر زبانت را ببندی و دیگران در مورد حماقتت به تردید بیفتند خیلی بهتر است از اینکه لب به زبان بگشایی و همه را به یقین برسانی که احمقی.» برای زیبا بودن نیازی نیست که کلمات قصار به کار ببرید و مدام حرف بزنید.

هرچقدر بیشتر به دیگران گوش دهید و حرف‌های‌شان را درک کنید آن‌ها بیشتر دوست‌تان خواهند داشت. هرگز میان صحبت کسی نپرید یا خود را بی‌علاقه نشان ندهید، در طول صحبت خود را نخارانید _حتی اگر ضروری بود_ این کار را نکنید چون در غیراین صورت نه تنها زیبا نخواهید بود بلکه مورد تنفر هم قرار خواهید گرفت.

مستقیم به چشمان مخاطب‌تان نگاه کرده و صحبت‌هایش را با پرسیدن سوال دنبال کنید اما با همه این اوصاف یادتان باشد نمی‌شود همه مردم را راضی نگه داشت و برای همه زیبا و محبوب بود.

با خودت روراست باش

آدم‌هایی که از خودشان دیدگاهی ندارند و مدام نظرات‌شان را تغییر می‌دهند نمی‌توانند محبوب باشند. برای این‌که اطرافیان‌تان بتوانند روی شما حساب کرده و شما را دوست داشته باشند، روشی را در زندگی انتخاب کنید که فقط مربوط به شخص خودتان باشد و از روی نظر دیگران تقلید نشده باشد.

برای محبوب بودن اصلا لازم نیست به چیزی تظاهر کنید که نیستید و تنها ژست یک شخص روشنفکر یا متفاوت را به‌خود بگیرید. آدم‌های زیبا خودشان را با همه ضعف‌های‌شان پذیرفته‌اند و از بروز نقص‌ها و اشتباهات‌شان هیچ ترسی ندارند. خودتان باشید؛ این کلید زیبا بودن شماست.

جادویی که پشت زبان شما پنهان است

زیبا بودن فقط مربوط به آراستگی ظاهر و لباس‌های مارک‌دار شما نیست هرچند در نگاه اول ممکن است توجه خیلی‌ها را به‌خودتان جلب کنید اما اگر نتوانید از عهده مهارت‌های دیگر زیبایی بربیایید، نمی‌شود به شما لقب یک آدم زیبا را داد. درخشیدن در یک جمع دوستانه یا در محیطی که در آن کار می‌کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن نحوه صحبت کردن شماست.

حتما شما هم افرادی را می‌شناسید که با وجود این‌که ظاهر زیبایی ندارند به‌عنوان یک شخصیت دوست‌داشتنی و زیبا شناخته شده‌اند. به نحوه صحبت کردن آن‌ها دقت کنید. چه چیز متفاوتی را در آن می‌بینید؟ این دسته از افراد حال چه آگاهانه یا ناآگاهانه هنگام صحبت سرعت مناسبی را برای بیان گفته‌های‌شان به کار می‌برند.

آن‌ها نه خیلی تند صحبت می‌کنند و نه خیلی آرام که دیگران را کلافه کنند. تن صدای این افراد گرم و محکم است و حتی اعتماد به نفس را می‌شود به‌خوبی از روی نحوه به زبان آوردن جملات‌شان حس کرد. علاوه بر این، آن‌ها از یک جادوی کوچک دیگر هم استفاده می‌کنند. لبخند!

این همان چیزی است که تاثیر خیلی خوبی را روی مخاطب می‌گذارد. ممکن است شما اطلاعات عمومی بالایی داشته باشید اما موقع بیان کردن آن به تن صدا و سرعت بیان آن توجه نداشته باشید. در این شرایط مخاطب شما در طول صحبت یا با دست‌هایش بازی می‌کند یا به جایی دیگر نگاه می‌کند.

این همان لحظه‌ای است که باید ساکت شوید و دیگر صحبت نکنید متاسفیم اما شما در جذب مخاطب‌تان شکست خورده‌اید.

نقش پادری را بازی نکن

فکر می‌کنید چرا آدم‌هایی که بیشترین فداکاری و دلسوزی را در حق دیگران می‌کنند و حتی در این راه از خواسته‌های خود می‌گذرند نمی‌توانند به اندازه افرادی که چنین روشی را در زندگی ندارند، محبوب‌تر باشند؟ برای این‌که محبوب و زیبا باشید هرگز نقش پادری را به‌عهده نگیرید تا دیگران از روی‌تان رد شده و لگدمال‌تان کنند.

سعی نکنید خودتان را به خاطر دیگران قربانی کنید. خواسته‌ها و نیازهای‌تان را با جرات بیان کنید تا دیگران هم شما را جدی بگیرند

صدای زیبا

یکی از راه های عاشق شدن و دلبسته شدن کسی نسبت به خودتان صدای رسا و ارام وارامبخش است . من خیلی کسانی را می بینم که صدای دارند که معلوم نیست دختر هستند یا پسر و بعضی ها هم نیز خیلی تند و بدون معنی صبحت می کنند و همین باعث هیچ گونه ارزشی از خودشان به دیگری متحمل نمی شوند.

برای داشتن صدای زیبا همیشه قبل از حرف زدن ۳۰ ثانیه فکر کنید و بعد صحبت کنید .همیشه و همه جا ارام صحبت کنید . و برای داشتن صدای رسا میوه های همچون هندوانه – گلابی -سیب مصرف کنید و روزانه ۳ لیتر اب بخورید یا بیش از اندازه .

من داشتن صدای زیبا و گیرا را یکی از راه های خوب جلوه دادن کسی در جامعه می دانم و خیلی هم از کسانی که صدای زیبا دارند در معرض احترام بیش از اندازه هستند. صدای زیبا ارزویی هرکسی نیست و همین بدترین اشتباه در تحریک کسی هست.

خوش تیپی

یکی از راه های اسان برای جلوه توجه کردن خوش تیپی هست برای اموزش خوش تیپی اول باید با رنگ ها بازی کنی وقتی که با ان ها اشنا شدی باید ست کردن لباس ها را یاد بگریی اینکه باید بدانی رنگ سیاه به دل هیچ دختری نمیشینه .

پوشیدن لباس های شاد می تونه به ادم خیلی بها بده اینقدر که حتی از راه دور کسی تو را می توانه ببینه و همانجا مورد توجه ان فرد قرار بگیری.می توانید تحقیق کنید مدل لباس را ببینید و چه چیزی باعث جذابیت انها خواهد شد.لباس رنگ شاد خیلی زیباست ائنقدر که هر دختری به راحتی می تونه عاشق شیک پوشی تو بشود.

به نظر من برای شروع بهتر است رنگ صورت خود را بازبینی کنید و طبق رنگ صورت خود رنگ لباس ها را انتخاب کنید.

ظاهربین هم باشید!

از وجناتتان پیداست که آدم ظاهربینی نیستید اما چاره ای نیست، در این روزهای نخستین باید ظاهربین باشید. ظاهربین بودن بهتر از هیچی نبودن است! راه دیگری وجود ندارد. باید انتخاب کنید و از میان این همه آدم غریبه، جز اینکه از روی ظاهر دست به انتخاب بزنید راهی ندارید.

این انتخاب ظاهری بهتر از این است که برای هر کس دم دستتان بود نقشه رفاقت بکشید. پس نگاهتان را مودبانه و با شرم و حیا و جوری که هیچ کس شک نکند،

بچرخانید و به دنبال چیزهای با ارزش ظاهری که دوست دارید در افراد باشید؛ مثلا قد بلند، ظاهر متشخص، موهای فرفری یا کسی که عین ندید بدیدها روز اول دانشگاه کت و شلوار تنش کرده باشد، پر انرژی باشد یا نباشد و …؛ اگر یکی این ویژگی های ظاهری را داشت، لااقل می دانید که یک چیز دارد که دوست دارید یا تایید می کنید.

البته از آنجایی که ظاهربینی عاقبت خوشی ندارد، ممکن است بعدتر از اینکه سراغش رفته اید پشیمان شوید اما همیشه راه برگشت هست.

آدم ها به سه دسته سمعی، بصری و لمسی تقسیم می شوند 

خیلی از روانشناس ها معتقدند همه بدبختی آدم ها در روابطشان (یا لااقل بخش اعظمی از آن) سرهمین بلد نبودن ویژگی های شخصیتی طرف رابطه است. طرفتان را برانداز کنید و ببینید چطور موجودی است و در کدام دسته از این سه دسته قرار می گیرد؛ مثلا برای برخورد با یک آدم لمسی باید به شکل متفاوتی از یک آدم بصری رفتار کرد.

حالا هی بروید جلوی یک آدم لمسی سخن پراکنی کنید یا تریپ بیایید. آب در هاون کوبیده اید. نتیجه این می شود که هم شمایی که می خواهید رابطه ای را شروع کنید سرخورده می شوید چون طرف برخورد امیدوارکننده ای نخواهد کرد، هم اینکه او که باید روحش متوجه سیگنال های شما شود، نمی شود.

پس قبل از هر کاری سریع طرف را اسکن کنید و ببینید از چه قماشی است. این بررسی را در طول مکالمه و برخورد هم ادامه دهید و کامل کنید.

▪ بصری ها عاشق هیجانند.

می توانید آنها را از حالت نگاه کردنشان و رفتارشان بشناسید. پر انرژی و تند حرف می زنند و زیاد از دست و بدنشان موقع حرف زدن استفاده می کنند. در دایره لغاتشان کلمات تصویری زیادند. مثلا شفاف، درخشان، چشم انداز. برای ارتباط گرفتن با اینها نباید شل و ول باشید. پرانرژی باشید و تند حرف بزنید و توانایی هایتان را نشان دهید.

▪ سمعی ها سخنورترند.

خوب حرف می زنند و حواسشان به اینطرف و آنطرف هست. در واقع گوش هاشان تیز است. در دایره لغاتشان کلماتی که صدا دارند بیشتر شنیده می شود. مثلا صدا، آهنگ، همهمه، ضربه، قصد داشتن، شرح دادن، مذاکره کردن، ناهنجار … با اینها باید خوب و شمرده حرف زد تا کلمات تاثیرشان را بر شنوایی آنها بگذارند.

▪ لمسی ها احساسشان عمیق تر است و ملایمترند.

خودشان را موقع حرف زدن لمس می کنند و موقع حرف زدن از چنین کلماتی استفاده می کنند: احساس، لمس کردن، اتصال، لغزیدن، تعادل، اصابت، احساساتی.

به نظر شل و ول می رسند ولی عملا از بقیه حساس تر و عمیق ترند. با این افراد خوب دست بدهید، گاهی به پشتشان بزنید یا دست روی شانه شان بگذارید.البته نه همان جلسه اول (اصل پسرخالگی که یادتان نرفته)

2 پسندیده شده

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.