593

ماساژ درمانی چیست و چه تاثیری در دوران بارداری دارد؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

شاید فکر کنید که ماساژ دادن بدن یک کار تجملی و فانتزی است و بیشتر جنبه تفریحی دارد اما در حقیقت ماساژ در زمان بارداری تاثیر بسیار زیادی برای یک زن باردار دارد.

ماساژ بارداری

ماساژ بارداری اصطلاحی است که برای همه نوع ماساژهای دوران بارداری یا بعد از بارداری به کار برده می شود.

در دوره بارداری مرکز ثقل  شما تغییر می کند و فشار زیادی بر کمر، گردن، عضلات شکم و شانه های شما وارد می شود. رباط های شما شل شده و باعث شل شدن مفاصل لگن شما می شود. با جلو افتادن لگن، از لحاظ ظاهری و جسمی تغییر می کنید. وزن اضافه شده تان هم در کنار موارد ذکر شده قرار می گیرد و در نتیجه احساس درد در کمر خود می کنید.

یک ماساژ دهنده حرفه ای می داند چه قسمت هایی از بدن زن باردار درد می کند و باید تحت ماساژ درمانی قرار بگیرند. علیرغم اینکه ماساژ دهنده در مورد محل و کیفیت ماساژ آگاهی لازم را دارد بهتر است در مورد نقاطی از بدن تان که توجه بیشتری نیاز دارد با وی صحبت کنید.

در حالت عادی ماساژ بارداری یک ساعت طول می کشد. بعضی ماساژدهنده ها برای این کار از تخت های مخصوص ماساژ زنان باردار استفاده می کنند که متناسب با اندازه شکم می باشد.

بعضی ماساژدهنده های دیگر هم برای راحتی زن باردار بالش های مخصوصی را در پهلوی او قرار می دهند که این روش برای مراحل پایانی بارداری تاثیر بیشتری دارد. دراز کشیدن به پهلو اغلب راحت ترین حالت برای زن باردار می باشد.

فواید ماساژ بارداری

تحقیقات اندکی در باره تاثیرات ماساژ در زمان بارداری انجام شده است و هنوز هیچ فایده قطعی برای آن اعلان نشده است. اما طبق یک تحقیق انجام شده در دانشکده پزشکی دانشگاه میامی، ماساژدرمانی می تواند تاثیرات مثبی داشته باشد از قبیل:

کاهش اضطراب
کاهش درد کمر و پا
خواب بهتر
کاهش میزان تولید هورمون استرس
در مطالعه دیگری که در مورد تاثیر ماساژ بارداری در زنان افسرده انجام شده است، نتایج ذیل دریافت شده است:

افزایش میزان تولید هورمون های سروتونین و دوپامین (هورمون هایی که در افکار عمومی به عنوان جاری کنندگان “حس خوب” شناخته شده اند)
کاهش میزان کورتیزول، شاخص استرس در بدن
بهبود خلق و مزاج
یافته ها نشان می دهد که ماساژ برای عموم افراد دارای فوائد خاصی از جمله رهایی از درد و تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل ویروس ها و تومورها می باشد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.