412

کچل‌ها بخوانند، جلوگیری و کنترل ریزش مو

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

از سن سی سالگی به بعد تقریبا نیمی از مردان وارد ماراتن طاقت فرسای طاسی می‌شوند!

کچل‌ها بخوانند، جلوگیری و کنترل ریزش مو

و رفته رفته و به صورت فرسایشی قسمت‌هایی از موهای خود را که در دوران جوانی و نوجوانی مایه غرور و مباهات آن‌ها بود را از دست می‌دهند!

ژن‌های بدن شما مهم ترین تصمیم گیرنده این موضوع هستند که شما کچل بشوید یا نه! اما پروفسور آدام پنشتاین Adam Penstein، درماتولوژیست آمریکایی نظر متفاوتی دارد! این دانشمند معتقد است که ژن‌ها تاثیرگذار هستند اما حرف آخر را نمی‌زنند!

شما می‌توانید با یک یا دو داروی خاص از اندوخته‌ی موهای زیبا و افشان خود محافظت کنید و حتی شمایی که این گنجینه‌های با ارزش را از دست داده‌اید می‌توانید همه یا قسمتی از موهای از دست رفته خود را بازیابید.

اولین داروی شفابخش لوسیونی است به نام مینوکسیدیل minoxidil (با نام تجاری روگین Rogaine) و دومین، داروی نسخه‌ای و تجویزی فیناستراید finasteride.

مینوکسیدیل برای مردانی مناسب است که نمی‌خواهند قرص مصرف کنند و همچنین می‌خواهند از ریزش مو جلوگیری و پیشگیری نمایند. پنشتاین معتقد است که اگر این محصول را به طور نامحدود دوبار در روز به اندازه معین شده استفاده نماییم تقریبا هیچ ریزش مویی را مشاهده نخواهیم کرد.

این لوسیون حتی احتیاج به تجویز پزشک ندارد!

به نظر می‌رسد که مینوکسیدیل فولیکول موها را تقویت می‌نماید و رشد مو را تقویت می‌نماید، البته محققین هنوز نحوه مکانیسم اثر این لوسیون را کشف نکرده‌اند.

از هر ۱۰ مرد ۷ مرد بیان کرده‌اند که پس از استفاده از مینوکسیدیل شاهد رویش مجدد مو بوده‌اند! البته افرادی که از این لوسیون استفاده می‌کنند باید صبور باشند! در برخی از موارد رویش مجدد مو ۴ ماه پس از مصرف لوسیون مشاهده شده است.

تنها اثر سو مشاهد شده از این لوسیون افزایش حساسیت پوست سر در برخی از افراد است. خارش و قرمزی پوست از عوارض بوده که در برخی از افراد مشاهده شده است. استفاده از این محصول در افرادی با پوست بسیار حساس باید با دقت نظر بیشتری صورت گیرد و ممکن است این افراد بخواهند از راه حل دوم یعنی فیناستراید استفاده کنند.

فیناستراید آنزیمی را که تستسترون را به دی هیدرو تستسترون (dihydrotestosterone (DHT تبدیل می‌کند بلوکه می‌نماید. DHT مقصر اصلی الگوی طاسی آقایان است. DHT مو را در افرادی با ژن‌های فعال طاسی نازک می‌کند این آنزیم با تاثیر بر روی فولیکول مو از رویش و رشد مجدد آنان جلوگیری می‌نماید.

فیناستراید سرعت ریزش مو را در ۹۰ درصد از آقایان کم می‌کند و در همچنین باعث رویش بخشی از موهای از دست رفته نیز می‌شود!

پنشتاین همچنین معتقد است تحت نظارت پزشک شما می‌توانید هردو دارو با همدیگر مصرف کنید تا نتایج بهتری نیز حاصل شود.

پنشتاین بیان می‌کند که با این داروها ما مشکل را حل نمیکنیم بلکه با آن دست و پنج نرم می‌کنیم، یعنی زمانی که شما مصرف این داروها را قطع کنید پروسه مبازره با طاسی نیز متوقف می‌شود و حتی در برخی از موارد سرعت رشد بیشتر می‌یابد.

اگر مشکل ریزش مو دارید، درنگ نکنید در اولین فرصت به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید و امکان استفاده از این دو دارو را با پزشک خود در میان بگذارید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.