Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
امکان تعطیلی همه عطاری ها وجود ندارد
915

امکان تعطیلی همه عطاری ها وجود ندارد

|
0 دیدگاه

مدیر کل نظارت بر فرآورده های طبیعی سنتی سازمان غذا و دارو با اشاره به نداشتن پروانه کسب ۹۰ درصد عطاری ها، گفت: امکان تعطیلی همه عطاری ها وجود ندارد.

امکان تعطیلی همه عطاری ها وجود ندارد

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امیر حسین جمشیدی مدیر کل نظارت بر فرآورده های طبیعی سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو  اظهار کرد: هرچند مطرح می شود که بسیاری از عطاری ها و نه همه آن ها مغایر قانون عمل می کنند، اما امکان تعطیلی همه آنها وجود ندارد و باید جایگزینی برای آنها معرفی کرد.

وی ادامه داد: وقتی در رسانه ها درباره فرآورده های طبیعی و سنتی ، مطالب سره و ناسره مطرح می شود باید فضایی ایجاد شود که مردم بتوانند به آن مراجعه کنند و مشاوره بگیرند.

مدیر کل نظارت بر فرآورده های طبیعی سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: برای ساماندهی عطاری ها از سال ۱۳۶۰ کمیته وجود داشته اما علیرغم گذشت سال ها از این موضوع در عمل اتفاق قابل توجهی رخ نداده است.

جمشیدی تصریح کرد: باید بپذیریم که صرف بستن عطاری و جریمه کردن آنها بدون انجام کار فرهنگی و معرفی جایگزین مناسب مشکل را حل نمی کند یا دست کم وضعیتی بهتر از وضعیت فعلی ایجاد نخواهد کرد.

وی گفت: برای پیشبرد بهتر سیاست ها در این حوزه باید فضایی قابل نظارت وجود داشته باشد و این در حالی است که عطاری ها برای ما قابل نظارت نیست زیرا مجوز آنها را اصناف صادر می کند و علاوه بر آن ، ۹۰ درصد آنها پروانه کسب هم ندارند.

وی اضافه کرد: در حالیکه در داروخانه ها متراژ، خصوصیات ظاهری داروخانه و پرسنل و فضای ساخت دارو، کاملا مشخص است اما درباره عطاری ها با مجهولات فراوانی روبرو هستیم.

مدیر کل نظارت بر فرآورده های طبیعی سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: اگر فضایی تعریف شود که از اول تا آخر آن براساس ضوابط این سازمان طراحی شده باشد و صادر کننده مجوز هم خود ما باشیم به راحتی امکان ورود و نظارت بر عطاری ها ایجاد می شود.

جمشیدی افزود: هرچند فرد دارای مدرک داروسازی ، توانایی ارائه همه گونه فرآورده از جمله فرآورده های طبیعی را دارد اما گذراندن دوره های آموزشی ویژه این فرآورده ها به سبب ویژگی های خاص داروهای سنتی و ادبیات ویژه آنها در بهبود خدمت رسانی می تواند بسیار موثر باشد.

[click_like post_id='159471']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.