Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
هشدار؛ مراقب تبلیغات لاغری از این نوع باشید
370

هشدار؛ مراقب تبلیغات لاغری از این نوع باشید

|
0 دیدگاه

مشاور تغذیه و رژیم درمانی گفت: خدمات لاغری که امروزه در صفحات مجازى ارائه می شوند مجوزهای لازم را برای فعالیت رسمی ندارند.

هشدار؛ مراقب تبلیغات لاغری از این نوع باشید

میلاد تاج منش مشاور تغذیه و رژیم درمانی گفت: این روزها با گسترش دسترسی به اینترنت شکل خرید و فروش کالا و خدمات نیز تغییر کرده و در سراسر دنیا تمایل به خرید از طریق سایت ها و فضاى مجازى در حال افزایش است.

وی در ادامه اظهار کرد: در این سیستم افراد با اتکاء به اعتبار سایت فروشنده اقدام به پرداخت وجه و دریافت محصول مورد نظر درب منزل می کنند که در تامین این اعتماد وزارت صنعت و معدن و تجارت نیز اقدامات موثری از جمله دادن نماد اعتماد به این قبیل سایت ها انجام داده است.

این مشاور تغذیه و رژیم درمانی افزود: خدمات پزشکی در میان فروش سایر کالاها کمی متفاوت هستند و اغلب خدمات پزشکی باید پس از تشخیص بیماری و بررسی جوانب مختلف جسمی و روحی فرد ارائه شوند که این فرآیند از طریق فضاى مجازى و بدون مراجعه حضوری به طور کامل انجام نمی شود و فرآیند تشخیص و در نتیجه درمان صحیح را دچار اختلال می کند.

تاج منش گفت: تمامی مراکز پزشکی و خدمات سلامت زیر نظر وزارت بهداشت هستند و از نظر داشتن مدارک تحصیلی معتبر ارائه دهندگان خدمت و مجوزهای لازم مورد بررسی قرار می گیرند، اما فعالیت های پزشکی در دنیای مجازی زیر نظر وزارت بهداشت نیست و در بحث خرید و فروش اینترنتی خدمات پزشکی مشکلات متعددى وجود دارد.

وی اظهار کرد: در بسیاری از موارد افراد بدون داشتن مدرک تحصیلی مرتبط، خدمات پزشکی را تبلیغ و ارائه می دهند و این موضوع در زمینه های زیبایی و خدمات لاغری که طرفداران بیشتری دارد در دنیای مجازی فراوان دیده می شود؛ امروزه شاهد صفحات اینترنتی بسیاری هستیم که خدمات لاغری ارائه می دهند که بسیارى از آن ها فاقد مجوزهای لازم برای فعالیت رسمی و قانونی هستند.

تاج منش اظهار کرد: متاسفانه افراد غیر متخصص در فضاى مجازى برای فروش کالای پزشکی از نا آگاهی جامعه در مورد عوارض استفاده از این روش ها سوء استفاده کرده و سلامت مردم را به خطر می اندازند که در این عرصه وزارت بهداشت باید راهکاری را در زمینه ارائه خدمات پزشکی در دنیای مجازی در نظر بگیرد.

وی در ادامه گفت: مردم باید از دریافت خدمات پزشکی از افراد غیر متخصص که هر ادعایی را در دنیای مجازی مطرح می کنند بپرهیزند که یکی از راهکارها مراجعه به سایت سازمان نظام پزشکی کشور و جستجوی نام پزشک در بخش خدمات است.

تاج منش در پایان گفت: مردم باید بدانند ساده ترین مداخلات پزشکی لاغری و زیبایی می تواند عوارض جبران ناپذیری در سلامت آن ها داشته باشد و باید نسبت به انجام این امور توسط افراد غیر متخصص هوشیار باشند.

[click_like post_id='159666']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.