343

زياد آنلاين باشيد آنفلوآنزا مي‌گيريد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

محققان دريافته‌اند كه استفاده بيش از حد از اينترنت به سيستم ايمني بدن آسيب مي‌زند.

زياد آنلاين باشيد آنفلوآنزا مي‌گيريد

طبق يافته‌هاي اين دانشمندان، صرف وقت طولاني در اينترنت باعث مي‌شود كاربران بيشتر از افراد ديگر در معرض ابتلا به آنفلوآنزا قرار بگيرند.

اين پژوهش بر روي ۵۰۰ نفر با سنين ۱۸ تا ۱۰۱ سال انجام شد. ۴۰ درصد از شركت‌كنندگان اذعان كردند كه به شكل خفيف يا قابل توجهي به اينترنت اعتياد دارند. اين گروه ۳۰ درصد بيشتر از افرادي كه وابستگي كمتري به اينترنت داشتند، علائم سرماخوردگي يا آنفلوآنزا را نشان دادند.

محققان دريافتند اين علائم تحت تاثير اين واقعيت قرار داشتند كه كاربران اينترنت در زماني كه از دنياي وب جدا مي شدند، استرس مي‌گرفتند. اين چرخه استرس و آرامش به نوسان در سطوح هورمون كورتيزول منجر مي‌شد كه بر عملكرد سيستم ايمني بدن تاثير مي‌گذارد.

به گفته پرفسور فيل ريد از دانشكده علوم انسان و بهداشت دانشگاه سوانسي، تاثير اينترنت بر سلامت انسان جدا از عوامل ديگر مانند افسردگي، بي‌خوابي و تنهايي بود كه با سطوح بالاي استفاده از جهان آنلاين مرتبط هستند. در اين تحقيق، ميانگين زمان صرف شده در دنياي آنلاين شش ساعت بود.

اما اقليت قابل توجهي روزانه ۱۰ ساعت آنلاين بوده و بيشتر در سايت‌هاي شبكه‌هاي اجتماعي حضور داشتند.

در اين تحقيق، جنسيت تاثير بر سطوح اعتياد به اينترنت نداشت اما زنان و مردان براي چيزهاي متفاوتي از اينترنت استفاده مي‌كردند. زنان بيشتر از اينترنت براي رسانه‌هاي اجتماعي و خريد استفاده ‌كردند، در حاليكه مردان بازي را ترجيح مي‌دادند. اما اين امر در تاثير مخرب آن بر سيستم ايمني تفاوتي ايجاد نمي‌كند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.