282

شناسایی سرطان از زیر پوست

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

وقتی که این رنگ وارد جریان خون می‌شود، پزشکان از طریق تصویربرداری نزدیک عمقی از بافت بدن را جستجو می‌کنند که برای تشخیص سرطان‌ پوست، تیروئید و سایر سرطان‌ها وتومورها کافی است.

شناسایی سرطان از زیر پوست

این رنگ در طول موج مشخصی نور ساطع می‌کند که در این طول موج می‌توان از طریق تصویربرداری تومورها و سرطان‌ها به طور دقیق مشخص شوند.

دانشمندان و محققان دانشگاه اسنتفورد قادر به توسعه یک رنگ فلورسنت شدند که می‌تواند داخل بدن انسان را بهتر نشان دهد. این رنگ به پزشکان این امکان را می‌دهد که بتوانند تومورها و سرطان‌های داخل بدن را از زیر پوست شناسایی کنند.

 بسیاری از رنگ‌هایی که در حال حاضر موجود است ممکن است مدتی طولانی طول بکشد تا از بدن خارج شود و ممکن است به این دلیل خطرناک باشد اما خوشبختانه محققان دانشمندان استنفورد از بی‌ضرر بودن این رنگ خبر داده‌اند.

یکی از این محققان گفته است که بسیاری از رنگ‌ها می‌توانند بدرخشند اما در آب قابل حل نیستند و به همین دلیل نمی‌توان از آن‌ها برای وارد شدن به بدن انسان استفاده کرد. در واقع مشکل اصلی ساختن رنگی است که در اشعه مادون قرمر فلورسنت باشد و در آب نیز حل شود.

ساختن چنین رنگی در ابتدا غیرممکن بود اما این محققان توانستند بعد از ۳ سال تلاش موفق شوند.

وقتی که این رنگ وارد جریان خون می‌شود، پزشکان از طریق تصویربرداری نزدیک عمقی از بافت بدن را جستجو می‌کنند که برای تشخیص سرطان‌ پوست، تیروئید و سایر سرطان‌ها وتومورها کافی است. این رنگ در طول موج مشخصی نور ساطع می‌کند که در این طول موج می‌توان از طریق تصویربرداری تومورها و سرطان‌ها به طور دقیق مشخص شوند.

این رنگ‌ اطلاعات دقیقی راجع به تومورها و سرطان می‌دهد به طوری که آن‌ها را درخشان نشان می‌دهد و زمینه را کاملا تیره و از این طریق پزشکان می‌توانند به طور طریق آن نقاط را شناسایی کنند و دقیق‌تر و کامل‌تر آن‌ها را بردارند و به سلول‌های سالم آسیب نزنند و تمام سلول‌های سرطانی را پاکسازی کنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.