352

از دريا درماني چه مي‌دانيد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دريا درماني يكي از شاخه‌هاي آب درماني در طب مكمل است كه از آن براي درمان بيماري‌هاي مختلف جسمي و روحي استفاده مي‌شود.

از دريا درماني چه مي‌دانيد

در اين شيوه درماني، درمانگران از آب دريا، ماسه‌هاي ساحل، جلبك‌ها و گياهان دريايي و انواع سنگ‌ها و نمك‌هاي دريايي و معدني براي درمان بيماري‌ها بهره مي‌برند.

دريا درماني يكي از شاخه‌هاي آب درماني در طب مكمل است كه از آن براي درمان بيماري‌هاي مختلف جسمي و روحي استفاده مي‌شود در اين شيوه درماني، درمانگران از آب دريا، ماسه‌هاي ساحل، جلبك‌ها و گياهان دريايي و انواع سنگ‌ها و نمك‌هاي دريايي و معدني براي درمان بيماري‌ها بهره مي‌برند.

اين شيوه امروزه يكي از رايج‌ترين شيوه‌هاي درماني به‌ويژه براي درمان ناراحتي‌هاي استخواني و مفصلي است كه در بعضي از كشورهاي اروپايي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

گياهان دريايي چه فايده دارند؟

جلبك‌ها و گياهان دريايي از جمله؛ مفيدترين منابع مغذي دريايي هستند كه بهره‌گيري از آنها در درمان و پيشگيري از ابتلا به بيماري‌ها بسيار مناسب است. درمانگران شيوه درماني دريا درماني به بيماران و افراد سالم توصيه مي‌كنند كه درصورت دسترسي داشتن به دريا حداقل روزي يك بار از آب دريا استفاده كرده و از جلبك‌ها و گياهان دريايي استفاده كنند.

بهترين شيوه براي استفاده از اين جلبك‌ها اين است كه آنها را به دور بدن خود بپيچيد و حمام آفتاب بگيريد. پيچيدن بدن درون اين جلبك‌ها كمك زيادي به بهبود جريان گردش خون در بدن مي‌كند و از طرفي موجب پاكسازي خون از اخلاط موذي و ناسالم نيز مي‌شود.

پاك سازي بدن با نمك دريا

نمك دريا يكي از مفيد‌ترين محصولات طبيعي درياست كه تاثير بسيار جادويي در تسويه بدن از اخلاط موذي و ناسالم دارد. بسياري از درمانگران، دوش گرفتن با اين نمك دريايي را به تسويه و پاكسازي خون و رها شدن بدن از اخلاط ناسالم بسيار مؤثر مي‌دانند. پس از حمام كردن با اين نمك دريايي خواهيد ديد كه احساس سبكي و رهايي ويژه‌اي را تجربه خواهيد كرد.

پشت كمر از مهم‌ترين بخش‌هايي از بدن است كه مي‌تواند در اثر حركات ناصحيح شكل ناجذابيت پيدا كند.

اندر فوايد گل هاي دريايي

بسياري از درمانگران مكاتب طب مكمل در جهان به خاصيت گل يا خاك رس دريايي باور دارند و معتقدند؛ قرار گرفتن براي مدت كوتاهي درون اين گل كمك زيادي به تسكين دردهاي مفصلي و استخواني مي‌كند. قرار گرفتن در خاك رس در نزديك دريا و زير تابش نور ملايم خورشيد بهترين شرايط را براي پيشگيري از ابتلا به بيماري‌هاي مفصلي و استخواني فراهم مي‌كند.

با آب درياي شور حمام كنيد

يكي از پرخاصيت‌ترين آب‌ها، آب درياي شور است. توصيه‌هاي زيادي در متون طب سنتي هند و چين وجود دارد كه حمام كردن با اين آب كه داراي املاح و مواد معدني و مغذي است تاثير بسيار زيادي در حفظ سلامتي، شادابي و نشاط جسماني افراد دارد. بهترين حالت براي استفاده از حمام آب شور، قرار گرفتن در محيط اين آب و آرامش است.

مواد معدني موجود در آب دريا موجب بهبود عملكرد دستگاه‌هاي دروني بدن به‌ويژه سيستم ايمني و دفاعي بدن مي‌شود.

به چشمه‌هاي آب معدني سر بزنيد

در هر لحظه‌اي كه امكان سفر يا رفتن به چشمه‌هاي آب معدني را پيدا مي‌كنيد از اين نعمت بهره‌مند شويد و سري به اين چشمه‌ها زده و از آب مفيد و روح بخش آن استفاده كنيد. قرار گرفتن در آب چشمه‌هاي معدني علاوه بر پاكسازي دروني بدن در حفظ نشاط و افزايش طول عمر مفيد افراد بسيار مؤثر است.

آب درماني در حمام

گاهي ممكن است مسافت‌هاي دور و دراز و مشغله زندگي شما را از رفتن به چشمه‌هاي آب معدني يا ساحل دريا محروم كند. بنابراين نبايد نااميد شويد. شما مي‌توانيد اين تجربه را درون حمام خود و با كمك وان حمام تجربه كنيد. با تهيه سنگ نمك دريايي مي‌توانيد شرايطي تقريبا مشابه شرايط دريا ايجاد كرده و با قرار گرفتن در آبي كه سنگ نمك درون آن قرار دارد به پاكسازي خون و اندام‌هاي دروني بدن بپردازيد.

با عصاره گياهان دارويي حمام كنيد

يكي از مهم‌ترين نكاتي كه در حفظ سلامتي و تندرستي بدن بسيار مفيد است، حمام كردن با عصاره و يا اسانس گياهان دارويي مانند: عصاره گل رز، عصاره اسطوخودوس، عصاره بادام شيرين، عصاره گل پامچال و عصاره ليمو يا روغن آواكادو است. براي اين منظور كافي است هفته‌اي يك بار يكي از اين عصاره‌ها را درون آب وان ريخته و براي مدت ۳۰ دقيقه درون وان دراز بكشيد.

استفاده از اين عصاره‌ها و قرار گرفتن در وان حمام علاوه بر تاثيرات آرام بخشي كه به همراه دارد موجب تامين كردن ميزان رطوبت مورد نياز بدن، نرمي عضلات و مفاصل و ترميم بافت‌هاي خشك و حساس پوستي مي‌شود.

راهي براي درمان بيماري‌هاي مفصلي

بسياري از متخصصان و درمانگران آب درماني، قرار گرفتن در آب دريا به‌ويژه آب شور يا قرار گرفتن در محيطي مشابه آن و يا شناور ماندن در اين آب را براي درمان التهاب، خشكي و درد مفاصل بسيار مؤثر مي‌دانند. اين افراد استفاده از سونا، ، سونا با مخازن بخار و شناور ماندن در آب استخر را يكي از مهم‌ترين شيوه‌ها و مؤثرترين آنها در درمان رماتيسم، آرتريت و ديگر بيماري‌هاي مفصلي مي‌دانند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.