717

استفاده از پیله کرم ابریشم برای درمان سرطان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دانشمندان با الهام از بدنه محافظتی پیله کرم ابریشم، از آن برای محافظت از مولکول های مواد در محصولاتی مثل مواد آرایشی و غذایی استفاده کردند.

استفاده از پیله کرم ابریشم برای درمان سرطان

دانشمندان نسخه های میکروسکوپیکی از پیله های کرم ابریشم را تولید کرده اند که از داروهای حساس در مقابل تخریب در حین ذخیره و پردازش در بدن محافظت می کند. این دانشمندان بهترین نوآوری های خود را با الهام از طبیعت ارائه می دهند و از مزایای مواد طبیعی در محصولات خود بهره می برند.

در گذشته، با الهام از فرآیند تبدیل آنزیم ها به تولید سوخت، یک نوع کاتالیست طراحی کردند و با الهام از کاکتوس ها و گیاهان کوزه ای، روش های کارآمدی برای برداشت آب کشف کردند و حال نیز از ابریشم نوعی کرم ابریشم به نام «بامبیکس موری» برای تولید خانه های محافظتی برای مولکول ها بهره برده اند.

تیمی متشکل از محققان چند دانشگاه بریتانیایی با انجام آزمایش هایی سعی کردند به این سوال جواب دهند که بهترین روش برای حفاظت از مولکول های داروهای حساس چیست؟

توماس نولس، از دانشگاه کمبریج، در این مورد می گوید:«محدویت های مربوط به آزاد شدن مولکول های فعال دارو در زمان و مکان درست، یکی از مشکلات رایج در داروسازی است. این محدودیت میزان اثرگذاری دارو را به چالش می کشاند».

کاربرد دارویی پیله کرم ابریشم

از همین رو، دانشمندان این تیم با الهام از بدنه محافظتی یک پیله ابریشم، از آن برای محافظت از مولکول های مواد در محصولاتی مثل مواد آرایشی و غذایی استفاده کردند. نولس می گوید:«یک راه حل مفهومی ساده اما قدرتمند این است که مولکول های حساس را داخل کپسول های کوچک قرار دهیم.

این کپسول ها معمولا از پلیمرهای مصنوعی ساخته می شوند و ممکن است باعث ایجاد اشکالاتی در بدن شوند. اما ما با استفاده از مواد کاملا طبیعی این مشکلات را برطرف کردیم. این مواد زیستی پایدار کاملا می توانند جایگزین مواد پلاستیکی شوند».

دانشمندان برای تولید پیله های ریز از روش منحصر به فرد فرآیند میکرومهندسی استفاده کردند که فرآیندی طبیعی است که کرم های ابریشم انجام می دهند. آنها یک مجرای چرخان مصنوعی ریز در یک کانال میکروسیال ایجاد کردند که می تواند کپسول هایی ۱۰۰۰ برابر کوچک تر از پیله هایی که کرم های ابریشم واقعی درست می کنند، تولید کنند.

کریس هلند، یکی از محققان دانشگاه شفیلد، می گوید:«ابریشم بسیار شگفت انگیز است زیرا زمانی که از بدن کرم بیرون می آید، مایع است اما بعد از اینکه در مجاورت هوا قرار می گیرد، جامد می شود».

ابریشم مواد زیست تجدیدپذیری است که تولید آن در کارخانه به انرژی کمی نیاز دارد. هم اکنون از این مواد برای تولید محصولات جراحی، مثل ایمپلنت های مغزی، ابزارهای نوری، داربست های سلولی و ژل های چسبی استفاده می شود زیرا کاملا با بدن انسان سازگار است و ایمنی بدن را به خطر نمی اندازد.

دانشمندان قدرت این محافظ ها یا زره های پیله ای را روی مولکول دنیای واقعی یعنیآنتی بادی ها تست کردند. به گفته محققان، آنتی بادی ها یکی از موثرترین روش های درمان شناسی است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.