246

اگر می خواهید آلزایمر نگیرید توت بخورید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آلزایمر بیماری است که در سنین بالا گریبان انسان را می گیرد، برای اینکه این اتفاق نیفتد راه های زیادی وجود دارد که یکی از آنها مصرف فراوان توت می باشد.

اگر می خواهید آلزایمر نگیرید توت بخورید

علاوه بر مواردی مثل دوری از استرس و فشار عصبی ، زندگی در هوای پاک و همراه با آرامش یکی از مواردی که در سلامتی و طول عمرانسان تاثیر به سزایی دارد تغذیه است. خوردن انواع میوه ها و سبزیجات از پیری زودرس جلوگیری می کند. یکی از مشکلات در سنین بالا بیماری آلزایمر است که بسیار آزار دهنده می باشد. برای جلوگیری از آلزایمر یکی از راه های پیشنهاد شده مصرف فراوان توت است.

تاثیر بینظیر توت در پیشگیری از آلزایمر

محققان آمریکایی پس از دو سال مطالعه موفق به ابداع یک رژیم غذایی بر پایه انواع توت و سبزیجات شدند که خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد. محققان مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو که این رژیم غذایی به نام مایند (MIND) را ابداع کرده اند، می گویند:این رژیم غذایی شامل خوراکی هایی می شود که برای سلامت مغز مفید است.

محققان در این مطالعه رژیم غذایی مایند را با رژیم غذایی مدیترانه ای که برای سلامت قلب مفید است، مقایسه کردند.

هر دو این رژیم غذایی به اندازه زیادی بر پایه خوارکی های گیاهی و کم چرب است.اما در رژیم غذایی مایند تاکید ویژه ای بر مصرف خوراکی هایی مانند انواع سبزیجات برگ سبز و توت شده است که برای سلامت مغز مفید هستند.

این مطالعه نشان داد که هر دو این رژیم غذایی خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد اما تنها با رعایت چند توصیه ارائه شده در رژیم غذایی مایند، می توان با بیماری آلزایمر مقابله کرد.این مطالعه بخشی از یک سری مطالعه برای بررسی مواد مغذی است که برای سلامت مغز مهم هستند.

سبزیجات مفید برای محافظت از مغز

محققان در این مطالعه متوجه شدند، سبزیجاتی که برگ سبز دارند بیشتر از سایر سبزیجات از سلامت مغز محافظت می کنند.

رژیم غذایی مایند شامل مصرف توت برای دستکم دو بار در هفته، مصرف یک وعده سبزیجات برگ سبز و دو وعده یا تعداد بیشتری از سایر سبزیجات در روز می شود.رژیم غذایی مایند همچنین مملو از مغز خشکبار، لوبیا، غلات سبوس دار و روغن زیتون می شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.