629

تره تیزک برای باز گشایی رگ های قلبی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تره تیزک یک گیاه یک ساله است که طول آن به ۲۰ تا ۳۰ سانیتمتر میرسد و به شکل نپخته، بعنوان طعم دهنده به غذا و دمکرده مورد استفاده قرار می گیرد.

تره تیزک برای باز گشایی رگ های قلبی

نیازی فرد محقق مرکز تحقیقات کشاورزی، وجود لکه های سفید روی گیاه تره تیزک که نوعی قارچ است را عامل بیماری دانست و به افراد توصیه کرد، از خوردن این نوع تره تیزکها خودداری کنند.

نیازی فرد از شاهی که در زبان محلی به آن “تره تیزک” گفته میشود به عنوان یکی از گیاهان خودروی بهاری یاد کرد که به صورت خام به عنوان سبزی و به شکل سالاد و یا غذاهای مختلف مصرف میشود.

ایشان گفت: این گیاه اثر بازکننده عروق بخصوص عروق قلب را دارد.به گفته نیازی فرد، تره تیزک یک گیاه یک ساله است که ارتفاع آن به ۲۰ تا ۳۰ سانیتمتر میرسد و به صورت خام، چاشنی و دمکرده مورد استفاده قرار می گیرد.

نیازی فرد ، برگ، گل، میوه و دانه را از مهمترین قسمت های این گیاه بهاری دانست که به عنوان گیاه دارویی مورد استفاده قرار میگیرد.

نیازی فرد، ماههای اردیبهشت و خرداد را زمان برداشت این گیاه که به صورت وحشی سبز میشود، دانست.نیازی فرد، وجود لکه های سفید روی این گیاه که نوعی قارچ است را عامل بیماری دانست و به افراد توصیه کرد: از خوردن این نوع تره تیزکها خودداری کنند.

تره تیزک (شاهی) گیاهی خوراکی از تیره چلیپاییان با نام علمی “لپیدیوم ساتیوم” است که به صورت خودرو در استان کرمانشاه میروید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.