13659

علل ایجاد جوش و آکنه پوست بازو

|
2 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

علل ایجاد آکنه بر بازوها، بسیار شبیه به علل ایجاد آکنه در هر جای دیگر بدن است.

علل ایجاد جوش و آکنه پوست بازو

 به طور خلاصه، هورمون های بدن، سبب افزایش تولید چربی در فولیکول (یامنافذ) پوست می شوند. افزایش چربی، محیط را برای تکثیر باکتری های ایجاد شده درپوست مهیا می سازد. این امر باعث مسدود شدن منافذ و در نتیجه، ایجاد جوش می گردد.

آیا آکنه پوست صورت متفاوت از آکنه بازو است؟

پوست بازو، بسیار ضخیم تر از پوست صورت می باشد. پوست ضخیم تر به معنی منافذبسیار بزرگتر است. افزایش اندازه منافذ بازو، باعث می شود منافذ پوست سخت تر مسدود گردند. با این حال، چرا پوست بازو به طور متوسط ​​به نسبت پوست صورت دچارآکنه شدید تر و بیشتری می شود؟ دلیل این امر، وجود چربی بیشتر بر پوست بازو و در نتیجه ایجاد باکتری بیشتر می باشد.

تفاوت عمده دیگر ایجاد آکنه و جوش  بیشتر بر پوست بازو، پوشیدن لباس و ایجاداصطکاک حاصل از لباس های آستین بلند با پوست بازو است. با تماس مداوم لباس با پوست بدن، آلودگی و چربی راحت تر منافذ پوست به دام می افتند و در نتیجه، جوش و آکنه بیشتری بر پوست بازو ایجاد می گردند.

چگونه جوش و آکنه پوست بازو را درمان کنیم؟

معمولا درمان آکنه و جوش بازو به طور کامل امکان پذیر نیست اما می توان شدت آن را کاهش داد. با استفاده منظم از محصولاتی مانند سالیسیلیک اسید و بنزوئیل پروکسایدمی توان تا حدی جوش و آکنه بازو را درمان کرد.

چنانچه دارای جوش های خیلی بزرگ و حتی کیست می باشید، باید از داروهایی استفاده کنید که بتوانید به کمک آنها به طور کامل و مؤثر، پوستتان را پاکسازی نمایید. این داروها شامل رتینوئیدها و آنتی بیوتیک های موضعی هستند که تنها باید تحت نظرپزشک رسمی مورد استفاده قرار گیرند.

آکنه و جوش بازو بسیار آزار دهنده و ناخوشایند است، اما  بسیاری از موارد، قابل درمان می باشد. بهترین کار برای درمان آن،مشاوره با متخصص پوست است که می تواند دقیقا علت و شدت جوش و آکنه را مشخص کرده و برنامه درمانی وداروهای مناسبی را تجویز نماید.

در مقالات بعدی، به روش های گوناگون درمان و پیشگیری از انواع جوش و آکنه پوست بازو اعم از طب سنتی و طب مدرن خواهیم پرداخت.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
8 پسندیده شده

از این نویسنده

2 دیدگاه

توسط: محمد جواد

با سلام خدمت شما وخسته نباشید
من مدتیه که امینو شاخه ای و پروتعین وی مصرف میکنم
و مدتیه روی قسمت بازو جوش زیاد میزنم
البته قبل از اینکه مکمل مصرف کنم داشتم
وزنم ۱۰۹ کیلو هست و چربی متوسط دارم قسمت پهلو و شکم
خواستم بدونم این جوش های چرکی مال چاقی یا مکمل
البته بیشتر مواقع جوشای چرکی رو دست کاری میکنم

  توسط: معصومه حیدری

  باسلام
  تفاوت مکمل وی و آمینو اسیدهای شاخه ای BCAA
  هر دوی این مکمل‌ها برای رژیم عضله سازی مهم و مفید هستند. بحث و جدل اصلی زمانی ایجاد می‌شود که بدنسازها می‌گویند از آنجایی که مکمل وی شامل آمینو اسیدهای شاخه ای BCAA است پس دیگر نیازی به مصرف BCAA وجود ندارد.اما همه چیز به این سادگی نیست.
  به طور خلاصه تفاوت بین این دو مکمل:
  پروتئین وی به صورت جامع و کامل بدن را تغذیه می‌کند و شامل تمام ۹ آمینو اسید ضروری البته با اندازه‌هایی کاملاً حساب شده است که شامل BCAA نیز خواهد بود.
  آمینو اسیدهای شاخه ای BCAA یک مکمل پروتئینی غیرمستقیم است که برای سنتز پروتئین در عضلات به کار می‌رود هر چند که منبع مستقیم پروتئین نیست.
  این را باید دانست که آمینو اسیدهای شاخه ای BCAA نمی‌توانند وظیفه مکمل وی را انجام بدهند و این موضوع به صورت برعکس نیز صادق است.
  مزایای مصرف مکمل وی
  افزایش سنتز پروتئین
  افزایش رشد بافت عضلانی
  کمک به ایجاد قدرت عضلانی
  کاهش وزن
  مزایای مصرف آمینو اسیدهای شاخه ای BCAA
  حفظ و رشد بافت عضلانی
  جلوگیری از تخریب عضلانی
  راهی موثر برای توسعه بافت عضلانی
  آمینو اسیدهای شاخه ای BCAA باعث می‌شوند اکسیژن بیشتری در رگ‌های عضلانی شما جاری شود و این به آزاد شدن انرژی بیشتر حین تمرین منجر خواهد شد.
  به شخصه باید بگویم دلیلی برای مصرف آمینو اسیدهای شاخه ای BCAA نمی‌بینم مگر اینکه تمرینات شما به سطح بالایی رسیده و یا اینکه حس می‌کنید عضله سازی شما متوقف شده است. یادتان باشد مکمل‌ها نیز حاوی کالری هستند و شما باید کالری‌ها را با دقت مصرف کنید.
  دلیل جوش زدن بدن در مراحل مصرف مکمل های ورزشی:
  بدن به تمامی مواد مغذی احتیاج دارد تا سلامتی پوست را حفظ کند و از بیماری های پوستی جلوگیری کند.
  لازم به ذکر است که هر نوع مکملی باید تحت نظر پزشک مصرف شود و به صورت افراطی مصرف نشود، در غیر این صورت آثار مخربی را به وجود خواهد آورد.
  بدنسازان مرد به علت تعریق زیاد و مصرف داروهایی که برای عضله سازی استفاده می‌شوند جوش می‌زنند و بسیاری از این داروها حاوی ترکیبات هورمونی بوده و پوست را چرب و جوش دار می‌کند.
  خانم‌هایی که به کلاس‌های بدنسازی و ایروبیک می‌روند به دلیل تعریق زیاد دهانه‌ی منافذ پوستی آن‌ها بسته شده، تحریک می‌شود و در نتیجه سبب ایجاد جوش در ناحیه صورت آن‌ها می‌شود.
  به بدنسازان توصیه می‌شود از داروهایی که تحت عنوان عضله سازی و داروهای مکمل و پروتئین در بدنسازی به کار می‌روند استفاده نکنند به این علت که بسیاری از آن‌ها دارای ترکیبات هورمونی بوده و بعضی از آن‌ها حتی حاوی کورتون نیز هستند که این ترکیبات باعث ایجاد جوش در پوست صورت می‌شوند.
  بهتر است چه خانم‌ها و چه آقایان بلافاصله پس از کلاس‌های ورزشی و بدنسازی دوش بگیرند و در صورتی که در این کلاس‌ها هستند و تعریق زیاد دارند صورت خود را خشک کند تا موجب جوش در صورت آن‌ها نشود.
  مصرف خودسرانه مکمل ها ممنوع دکتر خدیجه رحمانی در گفت وگو گفت:« مکمل یعنی تکمیل کننده فاصله مقدار مورد نیاز بدن به مواد مغذی با مقدار مصرف و اگر فردی بیش از نیاز بدنش مواد مغذی مصرف کرده باشد به هیچ عنوان نباید از مکمل ها استفاده کند. نکته اول در رابطه با مصرف مکمل ها این است که تعیین مقدار نیاز بدن به مواد مغذی توسط خود فرد عملی نیست و تنها افراد متخصص می توانند تعیین کنند که هر فردی به چه مقداری از ماده مغذی نیاز دارد.» وی ادامه داد:« نکته دوم در بحث مکمل ها این است که مدت زمان مصرف مکمل نیز محدود است یعنی تا مدت خاصی که جبران کمبود بدن شود باید مصرف شود نه به صورت مادام العمر اما متاسفانه بسیاری از افراد در طولانی مدت به صورت خودسرانه از مکمل ها به صورت استفاه می کنند و نکته سوم این است که اکثر مکمل ها شامل مواد غیرطبیعی است که اگر مورد نیاز بدن نباشد ضررهای زیادی برای بدن دارد.»

  « علت دیگری که تاکید می شود افراد به صورت خودسرانه مکمل ها را مصرف نکنند این است که بدن به طور طبیعی می تواند ۵ تا ۹ گرم پروتئین را در ساعت متابولیزه کند و چنین نیست که هرقدر دلمان خواست وارد بدن کنیم در واقع بدن باید قدرت مصرف آن را داشته باشد در نتیجه وقتی از مقدار مورد نیاز بیشتر مصرف می شود مقدار اضافی آن موجب افزایش وزن، اختلال در کارکرد کبد، کلیه و حتی پوکی استخوان می شود.»

  پیشنهادمابه شما این است که اگر به صورت خودسرانه این مکمل هارا مصرف میکنیددیگر ادامه ندهید این مکملها برای عضله سازی است.امااگر دیگر نیازی نیست دست نگه دارد اما اگر پزشک تجویز کند جای بحثی ندارد .استفاده از مکمل ها خود باعث زبر شدن وجوش زدن پوست میشود.اما در اکثر مکملها کورتون دیده میشود و این دارو عواقب چندان خوبی ندارد .این جوشها با خوردن مکمل بیشتر میشود وچون به آندست میزنید بیشتر تحریک میشود برای جوش هامحلول کلیندومایسین بزنید یا آب لیمو ترش را هرشب بزنید وسعی کنید دست نزنید به مرور بهبود مییابد. اینده ای روشن برای شما از خداوند خواستاریم با تشکر.

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
 • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
 • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.