253

کاهش دیابت و سرطان سینه در خانم ها با غذا خوردن!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که دوازده ساعت عذا نخوردن در فاصله شام تا صبحانه، قند خون را کاهش داده و خطر ابتلا به دیابت و سرطان سینه را تا حد زیادی کم می کند.

کاهش دیابت و سرطان سینه در خانم ها با غذا خوردن!

محققان دانشگاه کالیفرنیا اثبات کردند عدم مصرف مواد غذایی بعد از ساعت ۸ شب و رعایت فاصله ۱۲ ساعت تا صبحانه باعث کاهش قندخون شده و این موضوع خطر ابتلا به دیابت و سرطان سینه را کاهش می دهد و هر ۳ ساعتی که به این مدت اضافه شود تا ۲۰ درصد احتمال ابتلا به دیابت پایین تر می آورد.

البته محققان می گویند کسانی که از نیمه شب تا ظهر فردا ناشتا هستند به اندازه کسانی که از ۸ شب تا ۸ صبح ناشتا می مانند از این مساله سود نمی برند. مشروح نتایج این تحقیقات در مجله Cancer، Epidemiology Biomarkers and Prevention منتشر شده است اما تحقیقات وسیع تر این زمینه همچنان ادامه دارد.

از همین امشب شروع کنید. معمولاً صبحانه را ساعت چند میل می کنید؟ یک حساب سر انگشتی داشته باشید و شام را در ساعتی میل کنید که ۱۲ ساعت قبل از وعده ی صبحانه باشد.محققان مشاهده کردند که برای ۳ ساعت روزه ی اضافه، خطر ابتلا به قند خون به میزان ۲۰ درصد کاهش پیدا می کند.
به نظر دکتر Ruth Patterson، سرپرست تیم تحقیقاتی، بهترین کار این است که آخرین وعده ی غذایی قبل از ساعت ۸ شب صرف شود. البته باید گفت که ناشتا ماندن از به عنوان مثال ساعت دوازده شب تا دوازده ظهر تأثیر چندانی ندارد.

نکاتی مهم برای ارتقای سلامت بدن

خانم ها می توانند با ایجاد یک تغییر ساده در رژیم غذایی گام بزرگی در ارتقای سلامت خود بردارند. حتی با این کار یعنی صرف شام قبل از ساعت ۸ شب می توان سلامت عمومی را نیز به ساده ترین شیوه و بدون حساب کتاب کالری ها یا مواد غذایی دریافتی ارتقا داد.این محققان معتقدند زمان و تعداد دفعات غذا خوردن در خطر ابتلا به سرطان نقش دارد.

البته نتایج این پژوهش که در مجله ی Cancer, Epidemiology Biomarkers and Prevention به چاپ رسیده است نیاز به مطالعات تکمیلی دارد. اما بدون شک ایجاد فاصله بیش از ده ساعت بین آخرین و اولین وعده ی غذایی یعنی شام و صبحانه در میزان قند خون تأثیر دارد. در واقع شما با صرف شام قبل از ساعت ۸ شب بدون پرداخت هزینه و به ساده ترین شکل ممکن می توانید خطر این دو بیماری را از خود دور کنید و شب ها سبک تر بخوابید.

به عقیده ی این محققان زمان و تعداد دفعات غذا خوردن در خطر ابتلا به سرطان نقش دارد.البته نتایج این پژوهش که در مجله ی Cancer, Epidemiology Biomarkers and Prevention به چاپ رسیده است نیاز به مطالعات تکمیلی دارد. اما بدون شک ایجاد فاصله بیش از ده ساعت بین آخرین و اولین وعده ی غذایی یعنی شام و صبحانه در میزان قند خون تأثیر دارد.

در واقع شما با صرف شام قبل از ساعت ۸ شب بدون پرداخت هزینه و به ساده ترین شکل ممکن می توانید خطر این دو بیماری را از خود دور کنید و شب ها سبک تر بخوابید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.