1588

تاثیر حجامت در درمان آلرژی های فصلی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

کارشناس طب سنتی یکی از درمان های اصلی و مؤثر دربیماری آلرژی های فصلی را حجامت دانستند.حجامت تاثیر بسزایی در درمان آلرژی ها به خصوص آلرژی فصلی دارد.

تاثیر حجامت در درمان آلرژی های فصلی

حجامت بهترین راه درمان و پیشگیری از ابتلا به آلرژی های فصلی استبا شروع فصل بهار درصد زیادی از مردم دچار آلرژی فصلی با علائم اشک ریزش، آبریزش بینی، خارش گلو و خارش های پوستی می شوند. یکی از علل بروز علائم، گرده افشانی گل ها و گیاهان در این فصل است.

در کتب طب سنتی ایرانی این علائم با علائم بیماری نزله گرم مشابهت داشته و درمان های مختلفی برای پیشگیری و کاهش علائم آن توصیه شده است.

یکی از درمان های اصلی و مؤثر در درمان این بیماری حجامت است انجام حجامت مخصوص آلرژی، در مراکز مورد تایید حکمای طب سنتی و زیر نظر طبیب طب سنتی تاثیر بسزایی در درمان آلرژی داشته و کمک شایانی به رفع علایم آزار دهنده این بیماری خواهد کرد.

درمان آلرژی با حجامت

کارشناس طب سنتی آلرژی های فصلی را واکنش غیر طبیعی و بعضا طبیعی بدن در مقابل مواد طبیعی و غیر طبیعی دانست و خاطرنشان کرد:آلرژی فصلی نوعی بیماری است که محصول استفاده بشر از آلایندههای شیمیایی و کشاورزی بوده و به عبارت دقیق می توان گفت، استفاده مستمر بشر از مواد تراریخته و محصولاتی که به سموم کشاورزی آلوده است،

سطح ایمنی بدن را در مواجهه با مواد طبیعی و غیر طبیعی به شدت به چالش کشیده و با علایم چون ترشحات حلق و بینی و چشم سبب ایجاد ناراحتی های تنفسی می شود.

تغذیه را نیز از راه های مهم در درمان آلرژی فصلیست و اجتناب از خوردن غذاهای کارخانه ای، غذاهای کنسروی، گوشت گاوی و مرغ، میوه های هورمونی، روغن های نباتی، شکر، نمک یددارو چای سیاه از بهترین راه های درمان و پیشگیری از ابتلا به آلرژی های فصلی است.

وی ادامه داد:عدم مصرف میوه ها در غیر فصل آن به رفع علایم و درمان آلرژی های فصلی کمک می کند، به طوری که طبیبان طب سنتی و حکمای طب ایرانی نیز همیشه بر مصرف هر میوه در فصل مخصوص آن توصیه می کنند.

کارشناس طب سنتی ترکیب سیاه دانه وعسل را در طب سنتی از دیگر راه های درمان این بیماری نام برد و تصریح کرد:ترکیب این دو مواد به نسبت یک به سه از داروهای مهم در خصوص عوامل کاهنده و درمان کننده آلرژی های فصلی در طب سنتی است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.