455

دفع نیش حشرات با برگ ریحان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

نتایج بررسی ها حاکی از آن است که برگ ریحان حاوی ترکیب های شیمیایی است که می توانند در درمان خارش ناشی ار نیش حشرات موثر باشند.

دفع نیش حشرات با برگ ریحان

اغلب اوقات لحظه ای که پشه ما را نیش می زند، متوجه آن نیستیم اما عوارض آزاردهنده و خارش های مکررِ متعاقب آن، خصوصا برای بچه ها واقعا کلافه کننده است.معمولا در فصل تابستان با گرم شدن هوا، مزاحمت های پشه ها برای انسان ها بیشتر می شود، بنابراین باید به دنبال راه هایی برای مقابله با گزش نیش حشرات و درمان های خانگی ناشی از خارش آن باشیم.

یک محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت:برگ ریحان درمان کننده بی نظیر برای گزیدگی ناشی از نیش حشرات است.

واکنش های موضعی پس از نیش حشرات معمولا به مداخله حرفه ای نیاز ندارند، اما اگر این واکنش ها با درد تا تورم شدیدی همراه باشند که فعالیت های عادی بدن را مختل کنند یا مانع از خواب عادی شوند، حتما باید به پزشک مراجعه شود.

درمان نیش حشرات با برگ ریحان

وی با اشاره به اینکه افراد در سفرهای تابستانی مراقب گزش حشرات باشند، افزود:برگ ریحان درمان کننده بی نظیر برای ناراحتی های حاصل از نیش حشرات است و کافی است که محل گزش حشرات را با برگ ریحان ماساژ داد تا خارش و درد برطرف شود.

افرا تصریح کرد:استفاده از روغن زیتون، کمپرس سرد، مصرف سیاهدانه و مخلوط عسل وجوش شیرین نیز موجب کاهش درد محل گزیدگی می شود.این محقق طب اسلامی کهیر در قسمت های مختلف بدن، تورم در صورت، تنگی نفس یا خس خس سینه، اختلال در بلعیدن و سرگیجه خفیف را از علایم حاد گزیدگی حشرات دانست و گفت:خارش نیز از علائم شایع بر اثر گزیدگی حشرات است.

وی خاطرنشان کرد:آنتی هیستامین ها و بی حس کننده های موضعی، گزینه های مناسبی برای تسکین فوری و موقتی خارش هستند، اما کرم هیدروکورتیزون دارای اثرات پایدارتری است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.