568

چگونه عطش مان را رفع کنیم

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آیا تشنگی با نوشیدن آب الزاما رفع می شود؟پاسخ این سوال خیر است , زیرا اگر این طور بود بعد از نوشیدن مقدار بسیاری آب باز هم احساس تشنگی نمی کردیم , در بدن یک سامانه ای وجود دارد که احساس تشنگی را به انسان گوش زد می کند.

چگونه عطش مان را رفع کنیم

این سامانه وظیفه تنظیم رطوبت بدن را برعهده دارد , سامانه رطوبت سنجی بدن درست مثل کولر عمل می کند , یعنی زمانی که آب بدن از یک مقداری کمتر می شود , این سیستمی که در بدن واقع شده که به اصطلاح و برای درک بهتر , آن را سامانه خوانده ایم , به ما هشدار می دهد و کمک می کند که رطوبت دوباره تامین شود.

تفاوتش با کولر , زمانی که آب کولر تمام می شود به صورت خودکار از طریق شلنگی , ته مخزن را پر از آب می کند . اما بدن انسان به هیچ شلنگ و دستگاهی متصل نیست . موقعی که آب بدن کم می شود فرد شروع به تشنه شدن می کند. باید دانست که حس تشنگی در حکم یک نوع اخطار عمل می کند اما الزاما به معنی نوشیدن آب نیست , آب بخشی از آن چیزی است که ما برای رفع عطش به آن نیاز داریم .

مواد و میوه هایی که تولید آب می کنند:

زمانی که ما آب را می نوشیم مانند لوله ای وارد و از لوله ای دیگر به آسانی خارج می شود, چه کاری باید انجام دهیم تا آب از مسیری وارد و در بدن برای مدت طولانی تری ذخیره شود؟

خوراکی ها و موادغذایی متنوعی در پیرامونمان قرار دارند که خاصیت آن را دارد , بتواند رطوبت و آب بدن را برای طولانی مدت در بدن حفظ کند از جمله آن ها ؛ سبزیجات , میوه , بخصوص کاهو , هویج و خیار و البته بسیاری از مواد دیگری که قادر به نگهداری بیشتر آب می باشد .

ما می توانیم این مواد را به پوشال کولر تشبیه کنیم , در این موادغذایی بافتی وجود دارد که دقیقا شبیه به پوشال کولر می باشد , این فیبرهای غذایی از درون میوه ها و سبزی ها وارد بدن می شوند و موجب حفظ و نگهداری آب و خشک نشدن آن می گردند و با خوردن آن ها بدن احساس طراوت فراوان تری خواهد داشت.

سوال ؛ چرا در این میان صحبت از آب نمی شود؟ پاسخ ؛ مایعی که در بدن ما وجود دارد لزوما آب نیست, آب بخشی از مایع حیاتی بدن ما است ,در داخل بدن انسان مایعی که جریان دارد چیزی شبیه به سِرُم می باشد ,درست است ؛ بخش اعظم سرُم ,آب می باشد اما تماما آب نیست.

لیموترش اعجاب انگیز

هنگامی که انسان تحرک زیادی داشته یا در معرض گرما قرار گرفته ,طبیعتا احساس عطش می کند ,او آب بسیاری را از دست داده ولی به غیر از آن, مواد دیگری نیز از بدن خارج گشته مانند ؛ مواد معدنی و مواد دیگری که در آب محلول هستند و باعث می شوند حال بدنمان بهبود یابد.

تنها نوشیدن آب عطش را رفع نمی کند ,باید در کنار آن مواد دیگری را نیز مصرف کنیم , بهترین چیزی که این مشکل را برطرف می کند لیمو ترش است, آب لیمو را گرفته و با آب ترکیب کرده و به عنوان شربت لیمو بنوشید علاوه بر اینکه آب بدن تان تامین می شود , مواد معدنی از دست رفته تان را هم بازیابی می کند.

لیمو ترش یک شگفتی فوق العاده مفید طبیعت است,اندازه کوچکی دارد اما کارهای بزرگی را در بدن انجام می دهد, بهترین یاری رسان رفع تشنگی می باشد. (این میوه می تواند جایگزین خوبی برای چای باشد, خصوصا در هنگام سحر و افطار)

در مورد چای و نمک بیشتر بدانید

بسیاری از افراد بر این باورند که چای ,عطش را رفع و به بدن آرامش و طراوت می بخشد, باید متذکر شد که این باور غلطی است .عملکرد چای همانند یک سُرنگ می باشد,

زمانی که ما چای می نوشیم همچون سُرنگ مایعات را به خود می کشد و باعث دفع سریع آن می گردد, بدین معنا که چای مُدر (ادرارآور) می باشد .همین عمل را نمک نیز انجام می دهد. آب بدن را می کشد و موجب می گردد که افراد به سرعت احساس عطش کنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.