624

آیا بازسازی کردن اعضای بدن انسان امکانپذیر است؟

|
2 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بدن انسان از اعضای زیادی همانند سر،گردن،شکم،دست،پا،انگشت و … برخوردار است و هر کدام از آن ها نقش مهمی را ایفا میکنند.

آیا بازسازی کردن اعضای بدن انسان امکانپذیر است؟

اگر به هر یک از این اعضا آسیبی برسد قطعاً انسان با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهد شد،ولی اگر آسیب رسید چیکار کنیم؟اولین فکری که به ذهن تان میرسد مراجعه به دکتر است اما شاید توسط خود فرد هم امکانپذیر باشد.

«کرم بلوط» ساختار منحصر به‌فردی دارد و اگر بخشی از بدنش آسیب ببیند، به صورت خودکار می‌تواند عضو مذکور را ترمیم کند؛ بررسی‌های جدید نشان داده است، بدن انسان ژن‌های مشابه این کرم را دارد.

یکی از انواع مهره‌داران به نام «کرم بلوط» ساختار منحصر به‌فردی دارد که اگر بخشی از بدن آن آسیب ببیند، به صورت خودکار می‌تواند عضو مذکور را ترمیم کند و حتی اگر این عضو قطع شده باشد، آن را بازسازی می‌کند.

دانشمندان می‌گویند حتی اگر سر یا سیستم عصبی این کرم از بدن آن جدا شود، کرم بلوط مجدداً می‌تواند آن را بازسازی کند. بررسی‌های جدید نشان داده است بدن انسان ژن‌های مشابه این کرم را شامل می‌شود و بر این اساس دانشمندان تلاش می‌کنند امکان احیا و بازسازی اعضای بدن انسان را فراهم کنند.

بازسازی اعضای بدن توسط خود انسان یک اتفاق خارق‌العاده محسوب می‌شود که در شرایط کنونی امکان آن وجود ندارد و دانشمندان با بررسی‌های گسترده می کوشند این امکان را برای نسل‌های بعدی انسان‌ها فراهم کنند.

این اتفاق در شرایط کنونی تخیلی و دور از ذهن به نظر می‌رسد. ‌ولی تعداد زیادی از دانشمندان بر این مسئله اتفاق نظر دارند که بازسازی اعضای بدن نه تنها امکان‌پذیر است، بلکه انسان‌ هم می‌تواند به این قابلیت دسترسی پیدا کند.

در حالی که هم‌اکنون برخی از گونه‌های جانداران قادر به انجام این فرآیند هستند، احتمال می‌رود نسل‌های آتی انسان ها بتوانند بخش‌هایی از بدن خود را بازسازی کنند. البته باید توجه داشت که در حال حاضر بدن انسان‌ بخش‌هایی از خود از جمله پوست، ناخن، قسمت‌های کوچکی از دیگر ارگان‌ها را بازسازی می‌کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

2 دیدگاه

توسط: farzadperspolice

سلام ممنون از این مطلبی که ارایه کردید من نیز با این دانشمندان همنظر هستم ویکی دیگر از اعضای که خودراسریع بازسازی میکند زبان میباشد شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که درحین خوردن زبان بین دندانهایتان برود وبریده شود اما میبینید که خیلی زودترازتمامی زخمهای بدن خوب میشود

    توسط: معصومه حیدری

    ازاینکه نظراتتون روبامابه اشتراک میگذارید سپاسگزارم

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.