466

ارتباط صدای وزوز در گوش و اتفاق ناگوار در بدنمان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 برای همه افراد پیش آمده که گاهاً صدایی مانند سوت در گوششان پیچیده اما این صدا ناشی از چیست و به چه دلیل رخ می دهد؟

ارتباط صدای وزوز در گوش و اتفاق ناگوار در بدنمان

این صدا ناشی از بروز چه بیماری می تواند باشد در این حالت برای سیستم شنوایی ما چه اتفاقی رخ داده ؟ آیا آسیبی به این ناحیه وارد شده؟ متخصصین در این باره چه پیشنهاداتی دارند؟ چه روشهایی در هنگام بروز این صدا باید در پیش گرفت؟

 متخصص گوش و حلق و بینی در خصوص شنیده شدن صدای سوت از گوش بیان داشت: در هر قسمت از مسیر سیستم شنوایی، اختلالاتی مانند جرم و عفونت گوش به وجود آید که وجود این جرم و عفونت ها باعث می شود صدایی مانند سوت یا وز وز در گوش شنیده شود.

این متخصص گوش و حلق و بینی در ادامه بیان داشت که  سیستم شنوایی انسان متشکل از گوش خارجی، میانی و داخلی است و در هرجای مسیر سیستم شنوایی اختلالاتی مانند جرم گوش، عفونت گوش، سخت شدن پرده و استخوان های گوش ممکن است وجود داشته باشد و این علت  شنیده شدن صدای سوت یا وز وز در گوش می تواند باشد.

وی افزود: شایع‌ترین دلایل بروز این صدا آسیب های حلزون شنوایی است، برخی از عوامل موثر بر سیستم شنوایی مصرف برخی داروها، بدخوابی و اختلالات عصبی است و این عوامل می تواند مسبب بروز صدا در گوش شود.

البته لازم به ذکر است که در برخی موارد شنیده شدن این صدا زنگ خطری در خصوص تومورهاست که باید برای آزمایشات بیشتر به پزشک مراجعه کنید. البته این مهم در مواقعی است که صدا به صورت دائم شنیده شود اگر این صدا مداوم نباشد نیاز جدی به درمان ندارد.

شکاف لب

مهدی خواجوی متخصص گوش و حلق و بینی صحبت خود را در خصوص علل بروز شکاف لب ادامه دادند وی اظهار داشت: این بیماری یک بیماری ارثی و مادرزادی است و به دلیل تکامل لب و کام به صورت جداگانه، امکان دارد بچه‌ای فقط با شکاف لب، فقط با شکاف کام و یا هر دو به دنیا بیاید.

وی ادامه داد: شکاف لب می‌تواند به صورت یک طرفه یا دوطرفه ایجاد شود. اندازه این شکاف لب می‌تواند از یک شیار کوچک تا یک بریدگی‌ کامل از لب بالا تا سوراخ‌های بینی باشد و در هر فردی متغیر است.

گاهی اوقات والدین در روزهای اولیه تولد نوزاد متوجه این بیماری نمی‌شوند و این بیماری به مرور زمان خودش را بروز می دهد. خواجوی افزود: کودکانی که اغلب هنگام شیر خوردن با مشکل مواجه می شوند ممکن است به این بیماری دچار باشند که می توان با کمک گرفتن از وسایل مخصوص مشکل تغذیه کودک را رفع کنیم.

 یکی از شیوه های درمانی برای این بیماری روش جراحی است و ممکن است جهت ترمیم شکاف کام، چندین جراحی انجام شود که بسته به عمق و بزرگی سوراخ می تواند متفاوت باشد..

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.