338

با مصرف این میوه آب مروارید را فراموش کنید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

رنگ گریپ‌فروت زرد یا صورتی است. گریپ فروت‌های صورتی دارای مقدار بیشتری کاروتن و لیکوپن هستند. طعم تلخ گریپ‌فروت ناشی از وجود ماده‌ای به نام نارنجنین است.

با مصرف این میوه آب مروارید را فراموش کنید

در طب چینی از گریپ فروت برای کمک به هضم و رفع نفخ شکم و باد گلو استفاده می‌شود.گریپ فروت در رفع اثرات مخرب مصرف بیش از اندازه الکل موثر است.از آب و گوشت گریپ فروت، چای تهیه می‌شود که از آن برای درمان تب استفاده می‌کنند.

تصور می‌شود که پوست گریپ فروت به تنظیم عملکرد طحال و پانکراس و جلوگیری از تشکیل گاز زیاد در دستگاه گوارش کمک می‌کند.گفته می‌شود که در مشرق زمین، از عصاره دانه گریپ فروت به عنوان یک آنتی‌بیوتیک طبیعی و قوی استفاده می‌کنند.

این میوه معمولا در صبحانه مصرف می‌شود.

فواید خاص گریپ‌فروت

سرطان معده تحقیقات نشان می‌دهند که خطر ایجاد سرطان معده در افرادی که به طور منظم از مرکبات استفاده می‌کنند تا ۶۰ درصد کاهش می‌یابد.به نظر می‌آید که ویتامین C مانع از تشکیل مواد سرطان‌زا در معده می‌شود.

ضمنا به پیشگیری از گاستریت (التهاب مخاط معده) که می‌تواند عامل سرطان سلول‌های مخاط معده باشد، کمک می‌نماید.

گریپ‌فروت و سرطان کولون

فیبر موجود در گریپ فروت از نوع فیبر نامحلول است. بنابراین به افزایش وزن مدفوع و سرعت خروج آن از روده کمک می‌کند. این امر خطر ایجاد سرطان کولون را کاهش می‌دهد.

گریپ‌فروت و آب مروارید

عدسی چشم انسان به طور طبیعی دارای مقدار زیادی ویتامین C است.تحقیقات نشان داده‌اند که خطر ایجاد آب مروارید در افرادی که روزانه کمتر از ۱۲۵ میلی‌گرم ویتامین C مصرف می‌کنند ۴ برابر افرادی است که روزانه بیش از ۵۰۰ میلی‌گرم ویتامین C دریافت می‌کنند.

از این رو گنجاندن مرکبات که یکی از آنها گریپ فروت می باشد، در رژیم غذایی می‌تواند به محافظت عدسی چشم کمک کند.

گریپ‌فروت و آنمی

ویتامین C به جذب آهن رژیم غذایی کمک می‌کند.لازم به ذکر است که جذب آهن و سایر عناصر دو ظرفیتی در محیط اسیدی بهتر صورت می‌گیرد.بنابراین مصرف مرکبات خصوصاً در گیاهخواران که در معرض خطر کمبود آهن قرار دارند حائز اهمیت است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.