448

شستشوی زیاد صورت جهت آکنه و جوش صورت خوب است یا بد؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

خبر مهمی داریم جهت همه و بخصوص جهت کسانی که از داشتن پوست‌ های چرب و مستعد جوش زحمت می‌ برند و نخستین کارشان شستشوی مداوم پوست جهت برطرف چربی آن است.

رابطه آکنه و جوش صورت با شستشوی صورت

حتما این حرف به گوش شما خورده است که اگر پوست سالمی می خواهید، صورت خود را هر صبح و شب شستشو دهید و اگر می خواهید چربی و منافذ را کنترل کنید، صورت تان را زیاد بشویید و آن را با داروی قابض خشک کنید. عاقلانه هست، نه؟ حتما منطقی به نظر می رسد، ولی این توصیه نه تنها اشتباه می باشد، بلکه به پوست شما آسیب می زند.

این خبر به خصوص جهت کسانی بود که از پوست های چرب و مستعد جوش، زحمت می بردند.

شستشوی زیاد صورت باعث جوش زدن می شود

هنگامی که صورت تان را می شویید، چیزی بیش از کثیفی و میکاپ را با آن پاک می کنید، شما سبوم پوست را نیز از بین می برید. بله، البته که این همان توصیه ی شستن صورت و مبارزه با پوست چرب هست، ولی ممکن است تا همین حالا هم متوجه شده است باشید که این کار باعث می شود دقیقا به چیزی که نمی خواهید برسید، یک پوست چرب و مستعد آکنه.

حقیقت این است که صنعت زیبایی، افسانه ای را در گوش ما خوانده است که باعث استفاده ی بیش از حد ما از محصولاتی شده، که پوست مان را خشک می کنند و مضر هستند و موجب شده است به استفاده از آنها وابسته شویم. آن افسانه می گوید که پوست ما به کنترل مداوم و مواظبت نیاز دارد.

ولی در واقعیت، بدن های ما ارگانیسم هایی عالی و عظیم هستند که به خوبی می دانند جهت سالم ماندن باید چه کاری انجام دهند.

چربی ای که پوست ما تولید می کند بسیار اهمیت دارد آیا که از پوست محافظت می کند و آن را نرم و منعطف می کند. ما هم همین را می خواهیم، اینطور نیست؟ بدن ما به خوبی می داند که میزان مناسب چربی جهت محافظت از پوست، چه مقدار هست.

هنگامی که که ما آن لایه ی چربی را می شوییم و از بین می بریم، بدن ما بلافاصله شروع به تولید چربی می کند تا چربی پوست را به تعادل برساند. هر چه زیاد چربی پوست خود را بشویید، به همان میزان بدن تان چربی بیشتری تولید خواهد کرد. درنتیجه، هرچه زیاد بدن تولید چربی کند، پوست شما زیاد مستعد آکنه خواهد شد.

چطور از جوش زدن جلوگیری کنیم

به منظور جلوگیری از دچار شدن به پوست مستعد آکنه و چرب، من راحت ترین توصیه ای که تا به حال شنیده اید را به شما می گویم: از شستشوی زیاد صورت تان دست بردارید! اگر صورت خود را آخر شب شسته اید و آرایش تان را پاک کرده اید دیگر نیازی نیست که صبح نیز این کار را بکنید، تنها کمی آب گرم زدن به پوست تان کفایت می کند.

علاوه بر آن، کم کردن مصرف داروهای قابض پوست یا به طور کلی کنار گذاشتن آن ها به اصلاح پوست های مستعد آکنه کمک شایانی می کند. اکثر داروهای قابض، میزان قابل توجهی از سبوم یا همان چربی پوست را از بین می برد که باعث شدت یافتن مشکلی که تلاش دارید برطرف اش کنید، می شود.

اگر بدون یک داروی قابض نمی توانید زندگی کنید، یک محصول ملایم را امتحان کنید و مطمئن شوید که بیش از یک بار در روز از آن استفاده نمی کنید.

اگر می خواهید مسئله تان را اساسی برطرف کنید، صابون را به کلی کنار بگذارید. تلاش کنید صورت تان را با محصولی روغنی بشویید ( بله، می دانیم عجیب به نظر می رسد!) یا صابون تان را با چیزی غیرسنتی مانند: جو یا عسل عوض کنید.

این محصولات پوست تان را به همان خوبی صابون می شویند ولی بدون تأثیر خشک کردن پوست که باعث جلوگیری از تولید بیش از اندازه ی چربی می شود.

آیا فقط باید از شستشو صورتم دست بکشم؟

تنها توصیه ی منفی کمتر شستشن صورت تان ممکن است این باشد که شما یک دوره ی تنظیم مجدد پوست را تجربه کنید که طی این مدت پوست خشک تر یا حتی چرب تر از حد معمول می شود یا ممکن است کمی جوش نیز بزنید. در این مدت شما باید این توصیه را به خاطر آورید که دارید پوست تان را جهت سالم بودن در درازمدت، آماده می کند.

نتیجه ای که به دست خواهید آورد ارزش صبر کردن را دارد. قبل از آن که تسلیم شوید، به پوست تان ۶ الی ۸ هفته جهت تنظیم مجدد وقت دهید.

بهترین قسمت در مورد کم کردن شستشوی صورت تان این است که زمینه را جهت سلامت مادام العمر پوست خود فراهم می کنید، آیا که اجازه می دهید تولید چربی پوست و باکتری آن به تعادل برگردد. هنوز قانع نشده اید؟ اگر جهت شستن صورت تان تا مرحله ی کاملا تمیز شدن دچار تردید هستید،

از یک محصول پرکننده ی منافذ پوست مانند مرطوب کننده استفاده کنید تا این پیغام را به پوست خود برساند که تمام چربی های مورد نیاز را دارد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.