416

شیمی درمانی با اشباع عضو هدف از داروها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

برای نخستین بار از شیوه جدید از شیمی‌درمانی کبد در انگلیس استفاده شد: شیمی درمانی با اشباع عضو هدف از داروهاتوسط علیرضا مجیدی۱۷ روز قبل ۰

شیمی درمانی با اشباع عضو هدف از داروها

در شیوه معمول شیمی‌درمانی سرطان، دارو به وریدها تزریق می‌شود و بنابراین علاوه بر عضو هدف، به سایر اعضای بدن هم می‌رسد.

به همین دلیل آثار جانبی داروهای شیمی‌درمانی در همه بدن مشاهده می‌شوند و پزشکان مجبور می‌شوند از دوز کمتری از دارو استفاده کنند.در انگلیس برای نخستین بار از شیوه جدیدی از شیمی‌درمانی که البته پیش از این در برخی کشورهای دنیا هم اجرایی شده بود، استفاده شده است.

دکتر برایان استدمن، یک رادیولوژیست مداخله‌ای بیمارستان عمومی ساتهمپتون که برای این بار این نوع شیمی‌درمانی زیر نظر او انجام شده،‌ این امر به حمام کردن یا غوطه‌ور کردن عضو سرطانی در داروهای شیمی‌درمانی تشبیه کرده است.

در این شیوه برای مدت ۶۰ دقیقه جریان خون عضو هدف، از بقیه بدن جدا می‌شود و دارو به صورت مستقیم و با دوز بالاتر وارد جریان خون عضو می‌شود. بعد از اتمام این پروسه، جریان خون بازمانده عضو فیلتر و تمیز می‌شود و دوباره جریان خون عمومی‌اش برقرار می‌شود.

وقتی در کبد از از این شیوه استفاده می‌شود به آن PHP یا درمان با جریان خون کبدی از راه پوست گفته می‌شود.پژوهش‌های انجام شده در آمریکا نشان می‌دهند که بیماران با این شیوه طول عمر بیشتری نسبت به درمان استاندارد خواهند داشت.

در مورد سرطان‌ها کولون، پستان و ملانوما هم می‌توان از همین شیوه استفاده کرد.به غیر از انگلیس، پیش از این در آلمان، ایتالیا، ایرلند و فرانسه هم از این شیوه استفاده شده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.