475

مشکلات واژن زنان که همه زن ها باید با آن آشنا باشند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 درست است که زن ها باید جهت حل مشلات واژن با دکتر متخصص مشورت کنند، ولی بهتر است این اطلاعات را راجع به پرسشها واژن داشته باشند.

مشکلات واژن زنان که همه زن ها باید با آن آشنا باشند

 بیایید با پرسشها تان روبرو شوید، پرسشها زیادی زیر کمربند وجود دارد. از خارش و بو گرفته تا برآمدگی و خونریزی، گاهی اوقات به نظر می رسد که به یک کتابچه راهنمای کاربری نیاز دارید. بنابراین ما با کارشناسان مشورت کردیم تا ۹ مشکلی که عموما به صورت یکسان در واژن بوجود می آید و نحوه برخورد با آن را با شما در میان بگذاریم!

 متوجه برجستگی های عجیبی در واژن می شوید

چه کسی از دیدن یک توده یا علامت عجیب در قسمت های شخصی بدنش دلواپس نمی شود؟ ممکن است دلایل زیادی داشته باشد، ولی جدی نیست، به گفته دکتر آلیسا دویک (Alyssa Dweck) متخصص زنان و زایمان، علت این مسئله ممکن است هر چیزی باشد از یک موی زیر پوستی تا یک کیست چربی (ضایعه زیر پوست).

 قرار دادن پا در آب گرم می تواند نخستین خط دفاعی شما باشد، ولی در صورت ملتهب بودن این برجستگی می توانید کمی هم کرم هیدروکورتیزون (hydrocortisone) استفاده کنید. اگر ادامه دار یا دردناک شد، جهت بررسی نشانه های عفونت با دکتر تان مشورت کنید.

بوی بد از واژن

اگر از خط بیکینی تان بوی بدی به مشام می رسد، مطمئن باشید که مسئله ای وجود دارد، ولی مسئله این جاست که این بو می تواند هزاران علل احتمالی داشته باشد و شما می خواهید بدون در نظر گرفتن پرسشها متفاوت فورا به دکتر تان مراجعه کنید.

 اگر ترشحات تان بدبو شده است باشد می تواند علت آن عفونت باکتریایی مانند واژینوز باکتریال (bacterial vaginosis)  یا تریکومونیاز (trichomoniasis) باشد. به گفته دکتر مری جین مینکین ( Mary Jane Minkin) متخصص زنان و زایمان، در این صورت جهت درمان احتمالا به مصرف آنتی بیوتیک نیاز دارید.

یک علت دیگر ایجاد بوی بد می تواند فراموش کردن تامپون یا کاندوم گیر کرده باشد. این مساله مرسوم تر از آن است که فکرش را بکنید و بینی شما قطعا به شما یادآوری خواهد کرد. دلواپس نباشید دکتر تان می تواند جهت بیرون کشیدن آن ها به شما کمک کند.

 درست است که زن ها باید جهت حل مشلات واژن با دکتر متخصص مشورت کنند، ولی بهتر است این اطلاعات را راجع به پرسشها واژن داشته باشند.

خونریزی دارید بدون این که وقت پریودتان باشد

اگر گاهی لکه بینی دارید، ممکن است به علت عدم تعادل هورمونی در اثر مصرف قرص های ضد بارداری باشد، هر چندلکه بینی دائمی می تواند نشانه ای از عفونت، حاملگی و یا پولیپ در قسمت دهانه رحم باشد که حتما باید با دکتر تان در این مورد مشورت کنید.

 اگر خونریزی بعد از رابطه جنسی و به همراه ترشحات مشاهده می شود، می تواند نشانه ای از بیماری مقاربتی باشد، بنابراین باید به دکتر مراجعه کنید تا جهت بیماری سوزاک یا کلامیدیا برایتان آزمایش بنویسد. البته اگر فقط یک بار بعد از داشتن یک رابطه جنسی خشن خونریزی داشتید، مساله مهمی نیست.

در واژن خارش دارید

احساس می کنید مورچه ها در شلوارتان راه می روند؟ خارش مکرر به خصوص همراه با ترشح می تواند نشانه ای از عفونت قارچی یا التهاب باکتریایی واژن باشد،

 ولی اگر از درمان مناسب جهت این پرسشها استفاده کردید ولی هنوز هم خارش داشتید، ممکن است یک تصویر العمل پوستی راحت به صابون یا محلول های شستشوی خانمانه و یا حتی مواد شوینده لباس تان باشد.

اغلب، نزدیک سال نو مراجعه کنندگان با این مسئله به مطب هجوم می آورند و علت آن هم استفاده از حمام نمک تازه یا صابون های جدیدی است که در اثر تبلیغات جهت سال نو خریداری کرده اند.

 وجود ترشحات غیر معمول از واژن

همان طور که تا الان خودتان متوجه شده است اید، وجود ترشحات غیر معمول می تواند به خاطر پرسشها متفاوت باشد، ولی وحشت نکنید اگر به صورت ماهیانه وجود دارد. زیاد زنان ترشحاتی را به عنوان خط مقدم پریودشان دارند که مربوط به فیزیولوژی بدنشان است و واقعا عادی است و باید باشد، ولی اگر متوجه عوض کردن در رنگ، قوام و یا بوی آن شدید به دکتر مراجعه کنید.

 هنگام ادرار یا رابطه جنسی درد در واژن دارید

درد واژن یا فرج می تواند نشانه ای از عفونت های مقاربتی باشد. اگر این درد به مدت یکی دو روز ادامه داشت، بهتر است با دکتر تان مشورت کنید. اگر درد فقط یکی دو بار بعد از رابطه جنسی اتفاق افتاده باشد، ممکن است به خاطر خشکی واژن ایجاد شده است باشد و می توانید از مقداری لوبریکانت (روان ساز) جهت حل آن استفاده کنید.

 احساس بی حسی و کرختی در واژن می کنید

این مساله قطعا نباید اتفاق بیافتد، ولی معمولا در بیمارانی که دوچرخه سواری می کنند یا به طور مکرر در کلوب با دوچرخه ثابت کار می کنند، رخ می دهد.

دچار خشکی واژن شده است اید

به نظر می رسد که خشکی واژن در زنان مسن تر دیده می شود، ولی به این شکلی که شما فکر می کنید، نیست.

در واقع، خشکی می تواند بعد از بارداری یا مصرف بعضی داروها مانند آنتی هیستامین یا داروهای ضد افسردگی هم ایجاد شود.اگر شما احساس خشکی واژن دارید، از لوبریکانت (روان ساز) استفاده کنید و یا اگر کمکی نمی کند، به دکتر تان مراجعه نمایید.

احساس دردی عمیق در واژن دارید

درد واژن عمیق به خصوص هنگام رابطه جنسی می تواند نشانه ای از اندومتریوز یا کیست تخمدان باشد. دکتر شما بعد از معاینه لگنی یا سونوگرافی می تواند علت صحیح آن را تشخیص دهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.