988

درمان بیماری‌های خودایمنی با کرم‌های انگلی!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

ممکن است بیماری‌ها با افزودن کرم‌های انگلی به غذا یا نوشیدنی درمان شوند!

درمان بیماری‌های خودایمنی با کرم‌های انگلی!

سازمان امنیت غذا و مصرف‌کنندۀ آلمان در نظر دارد تا با توجه به امتیاز نسبی کرم ‌های انگلی در درمان طیف وسیعی از اختلالات خودایمنی، بیشتر روی آن کار کند. “درمان‌های انگلی” در دو دهۀ گذشته به‌آرامی در حال پیشرفت بوده است، اگرچه شواهد علمی در زمینۀ درمان دارای اختلافات است.

کرم‌های شگفت انگیز

اگر ادارۀ حفاظت از مصرف‌کنندگان و ایمنی مواد غذایی دولت فدرال آلمان اجازۀ درمان با کرم را بدهد، یکی از اولین کشورها در این زمینه خواهد بود. در ایالات متحده، FDA تا کنون از تایید درمان‌های کرمی امتناع کرده است و تایلند یکی از معدود کشورهایی است که به طور رسمی اجازۀ درمان را می‌دهد.

انگل مورد بحث در اینجا Trichuris suis است، که نوعی کرم شلاقی ساکن در بدن خوک است. این کرم در مکانی بین رودۀ‌بزرگ و کوچک به نام سکوم لانه‌گزینی می‌کند، ازپوسته در می‌آید، بالغ می‌شود و به دیواره متصل می‌شود تا در نهایت تکثیر یابد و دفع شود.

در انسان ها، از پوسته در آمدن تخم‌ها انجام می‌شود، اما به اندازه کافی زنده نمی‌مانند تا بتوانند تکثیر یابند.

کرم Trichuris suis با بزرگنمایی ۱۲۰۰

به عقیدۀ طرفداران این درمان، علت رواج بیماری‌هایی مانند کرون، مولتیپل‌اسکلروزیس(MS) و آسم در دنیای مدرن این است که بسیاری از دشمنان رایج سیستم ایمنی را حذف کردیم بنابراین بدن شروع به خودکشی می‌کند! به عنوان شاهد، به فقدان نسبی این بیماری‌ها در کشورهای کمتر توسعه‌یافته اشاره می‌کنند.

سرکوب سیستم ایمنی

از آنجا که محل زندگی این موجودات درون بدن است، انگل‌های انسانی طیف وسیعی از روش‌ها را برای جلوگیری از تشخیص توسط سیستم ایمنی ایجاد کرده‌اند.

برای کرم‌های شلاقی خوک ، این امر مستلزم زدودن پاسخ ایمنی در میزبان آلوده است. طرفداران درمان با کرم بر این باورند که این توانایی می‌تواند به‌طور موثری پاسخ بیش از حد سیستم ایمنی را از بین ببرد و از آسیب آن به بدن جلوگیری کند.

شواهد واقعی متفاوت بوده‌اند. مطالعه‌ای اثرات مثبت را در بیماران کرون نشان داد، در حالی که دیگری شواهدی برای درمان مولتیپل اسکلروزیس ارائه می‌داد. با این حال مطالعه‌ای برای درمان آلرژی با استفاده از کرم شلاقی هیچ نتیجۀ مثبتی نداشت.

با این وجود، حدود ۷۰۰۰ نفر درمان خود را متوقف نکرده‌اند، هرچند که با شرایط دشوار درمان مواجه شده‌اند، منتظر تایید رسمی نیستند. در حالی که عفونت کرم انگلی در صورت کافی بودن تعداد می تواند کشنده باشد؛ اما این کرم‌ها و عوارض جانبی آن‌ها قابل درمان هستند. برخی از عوارض جانبی رایج عبارتند از اسهال، کم خونی، تب و کاهش وزن.

هرچند به دلیل اینکه میزبان این گونه از کرم‌های شلاقی خوک است، شاید هیچ یک از این علائم را ایجاد نکنند.

به گزارش New scientist اگر آلمان کرم‌ها را تایید کند، به طور رسمی به عنوان یک ماده غذایی شناخته می‌شوند! با وجود مخالفت برخی از متخصصان، اگر تحت نظارت دقیق پزشک انجام شود، شاید دلیل کمی برای نگرانی وجود داشته باشد. در این صورت، وعدۀ غذایی بعدی آن‌ها بیماران مبتلا به خودایمنی، می‌تواند شامل نوعی کرم باشد!

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.