409

۶ علامت ابتلا به دیابت در کودکان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 علائم بیماری دیابت در کودکان , اگر علائم دیابت به موقع شناسایی نشده و بیماری تشخیص داده نشود و بچه ها انسولین مورد نیاز را دریافت نکنند، برایشان خطرناک خواهد بود.

۶ علامت ابتلا به دیابت در کودکان

علائم بیماری دیابت در کودکانعلائم بیماری دیابت در کودکان , بنابراین بهتر است نسبت به علائم این بیماری آگاهی های لازم را داشته باشید تا در صورت مشاهده آنها در بچه ها به موقع اقدام شود. حتما می دانید که ژنتیک در ابتلا به این بیماری نقش مهمی دارد، اما بهتر است نسبت به این شش علامت هوشیارتر باشید.

بچه ای که زیاد دستشویی می رودکار ساده ای نیست که متوجه بشوید فرزندتان بیش از حد طبیعی به دستشویی می رود یا نه! اما اگر متوجه شده اید که فرزندتان زیاد به دستشویی می رود و یا مدام شکایت می کند که نیاز به دستشویی دارد بهتر است کمی هشیارتر باشید.

به عقیده ی متخصصان بالا بودن میزان گلوکز یا همان قند در کلیه ها که توسط بدن جذب نمی شوند، باعث افزایش نیاز به دستشویی و دفع ادرار می شوند. در واقع کلیه ها تلاش می کند تا از مازاد قند موجود خلاص شوند، برای همین میزان ادرار بیشتر می شود.

بچه ای که بیش از حد احساس تشنگی داردالبته بچه زیاد شیطنت می کنند و به همین دلیل نیز طبیعی است آب بیشتری مصرف کنند. اما بچه ای که بیش از حد طبیعی دستشویی می رود، بیشتر احساس تشنگی می کند، چون بدن وی نیاز به تامین آب لازم دارد.

متخصصان معتقدند که علاوه بر ادرار بیشتر، تشنه شدن مداوم نیز می تواند جزو علائم ابتلا به دیابت باشد. در واقع یک دور باطل نیز شکل می گیرد. هر چه کودکی زیاد آب بنوشد نیاز به ادرار کردن نیز در وی بیشتر می شود. به عقیده ی محققان مایوکلینیک این چرخه می تواند هشدار دهنده باشد.

بنابراین اگر کودک شما به طور منظم و مداوم آب یا آب میوه می خواهد،نباید آن را صرفا به دلیل علاقه وی به نوشیدنی دانست.بلکه بهتر است کمی هشیارتر باشید و بررسی های لازم را انجام دهید،چون تشنگی بیش از حد در کودکان می تواند نشان دهنده ی علائم ابتلا به دیابت باشد.

بچه ای که لاغر می شوداگر در خون کودکی به میزان کافی انسولین وجود نداشته باشد،بدن وی شروع به استفاده از دیگر منابع انرژی (علاوه بر قند) می کند.در نتیجه بدن وی چربی و قند بیشتر می سوزاند و این مسئله می تواند
منجر به بروز تغییراتی در ظاهر وی شده و کاهش وزن چشمگیری حاصل شود.

به گفته ی محققان زمانی که بدن از چربی ها به عنوان منبع اصلی انرژی استفاده نکند، اسیدهایی در خون تولید می کند. این پدیده اسیدوکتوز نام دارد و نیاز به دفع سریع دارد. اگر در کودکتان علائمی مانند حالت تهوع، خستگی یا دل درد مشاهده می کنید که دلیل موجهی ندارد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

علائم بیماری دیابت در کودکانمتخصصان معتقدند تشنه شدن مداوم می تواند جزو علائم ابتلا به دیابت باشد.

بچه ای که بینایی اش مشکل پیدا می کندانجمنCanadian Diabetes Association عنوان کرده است که دیابت دلیل اصلی کاهش دید و بیماری های چشمی در آمریکای شمالی است. بیماری دیابت روی شبکیه ی چشم و رگ های خونی تغذیه ی کننده ی این عضو را تحت تاثیر قرار می دهد و در طولانی مدت منجر به از دست دادن بینایی می شود.

به عقیده ی محققان این عارضه ی بیماری دیابت به شیوه های مختلفی خود را نشان می دهد و بر حسب شرایط هر فردی شدت و ضعف دارد،یعنی از تاری دید شروع شده و حتی امکان دارد باعث نابینایی شود.

به گفته ی محققان این مشکل حدود ۲۳ درصد افراد مبتلا به دیابت نوع یک را تهدید می کند.بچه ای که بد اخلاق و بی حوصله می شوداگر متوجه تغییرات زیادی در خلق و خوی فرزندتان شده اید، کمی هشیارتر باشید.احتمال دارد تغییر خلق و خوی بچه ها و بداخلاقی آنها علامت این باشد که میزان قند خون آنها ثابت نیست.

بر اساس در مقاله ای که HealthCentral در سال ۲۰۱۱ منتشر کرده است تشخیص نوسانات خلقی در کودکانی که تا حدودی عصبی نیز بوده اند کار چندان ساده ای نیست.

به عقیده ی محققان میزان قند خون بالا یا پایین می تواند روی کودکان اثرات متفاوتی بگذارد. بالا بودن قند خون در کودکان باعث می شود که احساس بیماری و بی حوصلگی داشته باشند و همان کودکان عاقل و خوب همیشگی نباشند.

بچه ای که ضعف می کندخستگی غیرقابل توجیه و طولانی مدت در بچه ها می تواندنشان دهنده ی افت قند خون آنها باشدتا جایی که حتی امکان دارد دچار لرزش شوند.

علائم بیماری دیابت در کودکاننتایج پژوهشی که در خصوص بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۱ انجام شده است نشان می دهدافرادی که میزان قند خون شان در طول شب دچار افت می شوند،در طول روز احساس خستگی زیادی دارند.

به نظر می رسد که افت قند خون اثرات طولانی مدتی داشته باشد،چون افراد مبتلا در انجام کارهای روزمره نیز دچار خستگی زودهنگامی می شوند.

اما حواستان باشد که نوروپاتی دیابتی یا آسیب دیدن عصب ها به دلیل قند خون بالا نیز یکی دیگر از علائم خستگی در افراد مبتلا به دیابت است. زمانی که قند خون به مدت زیادی بالا باشد، مشکلاتی مانند سوزن سوزن شدن دست و پا، کرختی و همچنین کاهش حجم عضلات و ضعف در اعضای بدن بروز می کند.

با این حال این مشکل بیشتر در افراد بزرگسال دیده می شود و با مصرف الکل و عوامل دیگر تشدید می شود. علائم بیماری دیابت در کودکاندر هر حال لازم است که هر نوع تغییر غیرعادی در بچه ها جدی گرفته شده و مورد بررسی پزشکی قرار بگیرد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.