199

آیا استرس دلیل حرکت بیشتر است؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آیا استرس دلیل حرکت بیشتر است؟ پاسخ این پرسش ممکن است شما را شگفت زده کند.

آیا استرس دلیل حرکت بیشتر است؟

هر کس در زندگی استرس را تجربه می کند اما اگر استرس به بخشی طبیعی از زندگی روزمره تبدیل شود باید تغییراتی در زندگی ایجاد کنید. مهاجرت به یک منطقه دیگر ممکن است تنها چیزی باشید که الان نیاز دارید و باعث از بین رفتن استرس شما شود.

زندگی شهری در مقابل زندگی روستایی

بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ که در مجله انجمن پزشکی کانادا منتشر شد زندگی روستایی کم دردسرتر از زندگی شهری است. محققانی که این مطالعه را انجام دادند می گویند ساکنان روستایی کمتر استرس دارند،

کمتر دچار بیماری های تنفسی می شوند، نرخ مرگ ناشی از سرطان در آنها کمتر است و معنای جامعه در زندگی روستایی بیشتر از زندگی شهری است. با وجود استرس کمتر، ساکنان روستایی در واقع امید به زندگی بیشتری نیز دارند.

فاکتورهایی که منجر به استرس می شوند

عوامل متعددی (بدون در نظر گرفتن محل زندگی) که منجر به استرس ناخواسته می شود، باعث افزایش خطر ابتلا به سلامت روان ضعیف می شود.

این فاکتورها عبارتند از سر و صدای ترافیک، فقر، انزوای اجتماعی، و تبعیض های اجتماعی(بر اساس مطالعه ای در سال ۲۰۱۷ در آلمان). دیگر چیزهایی که می تواند باعث افزایش استرس در زندگی شوند شامل کار، جمعیت شهرستان، رفت و آمد طولانی، و ترافیک متراکم می باشد.

عوامل استرس زا اغلب در شهرهای شلوغ بزرگ رخ می دهد، اما انزوای اجتماعی و فقر به محل زندگی شما بستگی ندارد.

استرس در کودکان

بچه ها می توانند استرس را از پدر و مادر بگیریند و استرس فقدان پدر و مادر در زندگی کودکان می تواند منجر به مشکلات سلامت روان شود. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۶ در اسکیزوفرنی بولتن منتشر شد نشان می دهد کودکان ساکن شهر علائم روان پریشی بیشتری نشان می دهند که با توجه به انسجام اجتماعی کم و جرم و جنایت در محل زندگی آن ها می باشد.

سالم ترین محل زندگی برای بچه ها محیطی بدون استرس است جایی که در آن پدر و مادر و اعضای جامعه تاثیرات مثبت بر روی کودک می گذارند.

فضای سبز و استرس

مهم نیست در شهر زندگی می کنید یا در روستا، دسترسی داشتن به فضای سبز در هنگامی که استرس دارید یا احساس افسردگی می کنید مفید است.

مطالعه ای در ۲۰۱۵ در مدیریت ریسک و سیاست بهداشت و درمان منتشر شده است و ارتباط بین فضاهای سبز و خواص درمانی آن مانند افزایش فعالیت بدنی، سطح استرس پایین تر، و افزایش تماس های اجتماعی را بیان می کند.

محققانی که این مطالعه را انجام دادند می گویند پیاده سازی یک فضای سبز شهری منجر به کاهش خرابکاری و جرم و جنایت و استرس می شود.

آیا مهاجرت استرس را کاهش می دهد؟

پیدا کردن عوامل استرس زا در زندگی منجر به یک زندگی شادتر، طولانی تر و پاربارتر می شود.

مهاجرت همیشه درمانی مناسب برای یک زندگی پر تنش نیست، اما می تواند در بسیاری از موارد کمک کند. اگر از کار خود راضی نیستید، به دنبال شغل جدیدی بروید. اگر ترافیک، آب و هوای سرد، و یا فقدان فضای سبز باعث افسردگی شما می شود، به حومه شهر و یا منطقه ای با آب و هوای گرم مهاجرت کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.