246

خطر ابتلا به سرطان با نوشیدن کم آب

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بهبود عملکرد بزاق دهان با مصرف به اندازه آب، افزایش کارایی و بهبود عملکرد سیستم گوارش را به دنبال دارد.

خطر ابتلا به سرطان با نوشیدن کم آب

نوشیدن آب یکی از مهم ترین موارد جلوگیری از بسیاری از بیماریها از جمله گوارش است که اگر شما هم این نشانه ها را دارید، بیشتر آب بنوشید. خطر ابتلا به سرطان با نوشیدن کم آب را حتما جدی بگیرید و به راحتی از کنار آن عبور نکنید.

نوشیدنی های حاوی قند چاره کار نیستند

خشکی دهان حس بدی را در فرد ایجاد می کند و نوشیدنی های حاوی قند مثل آبمیوه ها مدت زمان کوتاهی مشکل شما را حل می کنند ولی نوشیدن آب علاوه بر تازه کردن غشای مخاطی دهان به مرطوب ماندن بزاق دهان کمک می کند.

تشنگی می‌تواند از سطح زبان هم فراتر برود. زمانی که آب‌ بدن‌ به‌شدت کاهش می یابد میزان آب مصرفی تان زیاد می شود تا جایی که تشنگی و عطش شما رفع شود‌.

از انباشته شدن سموم جلوگیری کنید

پوست به عنوان اولین خط دفاعی بدن در برابر عوامل خارجی باید مرطوب باقی بماند و خشکی آن اولین نشانه کمبود آب است که منجر به کاهش تعریق و انباشته شدن سموم و روغن اضافی در بدن می شود.

کمبود آب‌ نه تنها بر دهان و گلوی شما تاثیر می‌گذارد بلکه باعث ورم چشم‌ها، خشک شدن مجاری چشم و در طولانی مدت منجر به استفاده از عینک می شود.

حدود ۸۰ درصد غضروف‌ها و دیسک‌های کمر از آب‌ تشکیل شده‌است، با مصرف آب‌ به مقدار کافی، استخوان‌ها در هنگام مواجه‌شدن با شوک‌های ناگهانی نظیر دویدن، ‌پریدن یا به زمین افتادن، به‌یکدیگر ساییده‌ نمی‌شوند.

حجم زیادی از عضله ها را آب تشکیل می دهد و کمبود آب یعنی کمبود عضله که نوشیدن آب‌ قبل و بعد از ورزش، نه ‌تنها میزان آب‌ بدن را بالا و مناسب نگه‌می‌دارد، بلکه آب را به قسمت های مورد نیاز در بدن رسانده و احتمال جراحت و ورم‌کردگی ناشی از ورزش را کاهش می‌دهد.

در مواقع کمبود آب بدن نیاز خود را از طریق خون تامین می کند که این امر باعث کمبود اکسیژن بدن، بی حالی، خستگی مفرط و گرسنگی می شود و نوشیدن آب به اعضای بدن‌ جانی تازه ‌بخشیده و سوخت لازم را برای انواع فرآیندها را فراهم‌می‌کند.

خطر کم آبی بدن

خطر ابتلا به سرطان با نوشیدن کم آب , بهبود عملکرد بزاق دهان در پی مصرف به اندازه آب افزایش کارایی و بهبود عملکرد سیستم گوارش را به دنبال دارد که بدون دریافت آب کافی، با کاهش قدرت و میزان مخاط معده مشکلاتی نظیر زخم معده، سوء هاضمه و در موارد شدید سرطان گریبان گیر افراد می شود.

اگر در طول روز بین چهار تا هفت مرتبه ادرار نداشته‌باشید، به این معنا است که به‌قدر کافی آب ننوشیده‌اید و ادرار باید زرد روشن یا تقریبا بی‌رنگ باشد که رنگ زرد پررنگ ادرار خبر از نبود آب کافی در بدن می دهد و ممکن است منجر به عفونت های ادراری شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.