323

دلایل اصلی سکته های قلبی چیست؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

امروزه و با سبک زندگی ماشینی به مواردی برمیخوریم که در سنین پایین فرد دچار سکته قلبی شده است.بیماری که شاید ما آن را بیشتر در افراد سالخورده میدیدیم.

دلایل اصلی سکته های قلبی چیست؟

اما دلایل اصلی سکته های قلبی چیست ، چرا هرروز سن مبتلایان به آین عارضه قلبی بیشتر و بیشتر میشود؟ گرفتگی عروق کرونر قلب از عواملی است که باعث بروز سکته در افراد می شود. این عارضه بر اثر رسوب چربی در درازمدت در دیواره های عروق به وجود می آید.

به گفته متخصصین قلب و عروق رسوب بافت چربی در رگ ها بر اثر عواملی همچون فشار خون بالا ، دیابت، کشیدن سیگار و داشتن سابقه خانوادگی در زمینه ابتلا به بیماری های قلبی و چربی بالا موجب خواهد شد تا رسوب بافت چربی درون رگ ها تشکیل شود.

به نظر شما دلایل اصلی سکته های قلبی چیست ؟ وقتی در یک جامعه شیوه زندگی غیرسالم است و هر روز به سمت زندگی ناسالم تری نیز حرکت می کند، دور از انتظار نیست که سن بروز بیماری قلبی در آن کاهش یابد.افزوده شدن رستوران هایی که غذای بی کیفیت با کالری و چربی بالا تحت عنوان فست فود عرضه می کنند.

رشد آمارافرادی که از سنین کودکی و نوجوانی اضافه وزن دارند، مصرف بیشتر تنقلات و نوشابه که مصرف سرانه آن از میانگین جهانی بیشتر است، , آلودگی هوا در شهرهای بزرگ که درصد قابل توجهی از جمعیت را در خود جای داده است،

 افزایش استرس های شغلی و آمار تنش های خانوادگی که به جدایی منجر می شود، از عواملی است که می تواند در پایین آمدن سن سکته قلبی دخالت داشته باشد.

واقعیت این است که آمار دقیقی از این موضوع در دسترس نیست.بعضی ها از رسیدن سن سکته قلبی به ۳۰سال می گویند و در بعضی اظهارنظر ها حتی پای ۲۰سال در میان است. مهم ترین توصیه های پزشکان به جوانان و میانسالان علاوه بر اصلاح سبک زندگی، مراجعه منظم و مداوم به پزشک برای کنترل وضعیت جسمانی آنان است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.