472

دلایل گرفتگی عضلات پشتی کمر

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

گرفتگی عضلات پشتی بدن درد و عارضه ای بسیار شایعه است.سن و سال هم نمیشناسد و ممکن است برای هر فردی با هر سنی اتفاق بیفتد.

دلایل گرفتگی عضلات پشتی کمر

خیلی ها دلایل و عواملبیرونی مانند بلند کردن وسیله سنگین و یا فشار بیش از حد به کمر میدانند.

هستند کسانی که در مجاورت بودن با باد سرد هم موجب گرفتگی پشت آنها از شود.اما واقعیت این است به غیر این موارد،موارد دیگری هم وجود دارد که باعث این درد میشود و و آن هم عواملی است که در داخل بدن و وجود دارد.ما برای شما ۵ دلیل که از دورن بدن نشات میگیرد را بیان میکنیم.

تنگی کانال نخاع:

می تواند سبب کمردرد یا انتشار به یک یا هر دو اندام تحتانی (پا) شود.معمولا بیماران از درد درهنگام ایستادن و راه رفتن شکایت دارند. این درد با نشستن بهبود می یابد.

اختلال در مفاصل کوچک ستون فقرات:

مهره ها توسط دیسک و مفاصل کوچکی به نام فاست (facet ) به همدیگر متصل می شوند. این مفاصل به علل مختلفی ممکن است دردناک شوند.درد این مفاصل نیز شبیه درد دیسک است (در کمر حس می شود و ممکن است به یک یا هر دو اندام تحتانی انتشار یابد).

مهمترین علل دردناک شدن این مفاصل عبارتند:

ازآرتروز و اختلال عملکرد.

رگ به رگ شدگی (sprain/strain ): همانطور که گفته شد رباط ها و عضلات مهره ها را روی یکدیگر حفظ می کنند. گاهی به علت ضربه مستقیم یا برداشتن جسم سنگین، این رباط ها یا عضلات دچار کشیدگی می شوند و ایجاد درد می کنند.

پوکی استخوان :

پوکی استخوان در حقیقت کاهش تراکم استخوان هاست. استخوان های پوک در معرض شکستگی های بسیار کوچک هستند و این شکستگی ها درد شدیدی ایجاد می کند.احتمال پوکی استخوان در خانم ها چهار برابر مردان است.

اختلالات شکل ستون فقرات: ناهنجاری های شکل ستون فقرات مثل اسکولیوز یا s شکل، کیفوزو یا قوس پشتی، لوردوز یا گودی کمر می توانند سبب کمردرد شوند.

فیبرومیالژی:

بیماری مزمنی است که با درد منتشر بدن، خستگی، اختلال خواب و نقاط درد ناک متعدد شناخته می شود. در این بیماری کمردرد نیز وجود دارد.

سایر دلایل گرفتگی عضلات پشتی کمر :

عفونت ها، بیماری های التهابی (مثل روماتیسم) یا تومورها نیزمی توانند سبب ایجاد کمردرد شوند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.