357

پوکی استخوان با مصرف نمک

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

مبتلایان به پوکی استخوان ممکن است فکر کنند که استفاده از کلسیم تنها درمان  پیشگیری از ابتلا بیشتر به این بیماری است اما این بیماران باید بدانند که علاوه بر کلسیم، بسیاری ازنکات دیگر به کنترل بیماری کمک می کند.

پوکی استخوان با مصرف نمک

در ضمن بسیاری از مواد هم حتی در صورت استفاده از کلسیم، اثر زیان آوری بیشتری را بوجود می آورد.

یکی از این مواد نمک است. نمک می تواند یک مانع بزرگ برای یک اسکلت محکم باشد. تحقیقات نشان داده است که زنان پس از یائسگی با رژیم غذایی پر نمک، مواد معدنی استخوان را بیشتر از زنان دیگر هم سن و سال از دست می دهند.

در واقع نمک زیادی یک عامل مهم از دست دادن کلسیم است. در واقع افزایش میزان سدیم در نتیجه استفاده بیش از حد منجر می شود سدیم اضافه از بدن همراه با کلسیم از طریق ادرار دفع شود.با این حال متخصصان تغذیه تاکید می کنند که بزرگسالان تا سن ۵۰ سالگی نیاز به ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم در روز – معادل سه لیوان شیر دارند.

افراد مسن باید ۱۲۰۰ میلی گرم کلسیم در روز دریافت کنند.همینطور در مورد ویتامین D مردم باید ۲۰۰ واحد بین المللی ( IU ) ویتامین D در روز تا سن ۵۰ سالگی  دریافت کنند.

بزرگسالان در سنین ۵۱ تا ۷۰ سال باید ۴۰۰ IU ویتامین D دریافت کرده و سالمندان بعد از ۷۰ سالگی باید ۶۰۰ IU ویتامین D در روز دریافت کنند.منابع خوب ویتامین D نور خورشید طبیعی و شیر غنی شده، زرده تخم مرغ، ماهی های آب شور، جگر و مکمل ها است .

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.