448

آیا می شود زیادی مسواک زد؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

مسواک زدن برای سلامتی دندان‌ها بسیار ضروری است اما سوالی که در این بین پیش می‌آید این است که آیا می‌توان به دفعات زیادی مسواک زد یا خیر؟ برای جواب به این سوال با ما همراه باشید.

آیا می شود زیادی مسواک زد؟

در جواب به سوالی که مطرح شده باید گفت استفاده‌ی بیش از حد از مسواک می‌تواند به دندان‌ها آسیب برساند. این اتفاق برای افرادی می‌افتد که نیت خوبی دارند اما فشار زیادی را روی دندان‌ها می‌آورند. اغلب این افراد نمی‌دانند که چه بلایی سر دندان‌های خود می‌آورند. گاهی اوقات میزان زیادی از یک چیز خوب هم مضر خواهد بود!

بنا به گزارش روزنامه‌ی وال استریت ۱۲ درصد جمعیت ایالات متحده بر اثر زیاد مسواک زدن به دندان‌های خود آسیب می‌زنند.

استفاده‌ی غیرمناسب از مسواک می‌تواند باعث تخریب لثه و آسیب به مینای دندان شود به خصوص که اگر از یک مسواک با جنس سخت استفاده کنید. بهتر است مسواکی با بافت نرم تهیه کرده و از آن به با فشار مناسبی روی دندان‌های خود استفاده کنید.

در ضمن به جای جلو و عقب کردن مسواک، دست‌های خود را به صورت دایره‌ای حرکت بدهید.

نشانه‌های زیادی مسواک زدن

آسیب به لثه

از بین رفتن مینای دندان

وجود پوسیدگی در ریشه دندان

آیا از مسواک‌های الکتریکی استفاده کنیم؟

بله اما نیازی به تکان دادن این نوع مسواک‌ها نیست. تنها مسواک را نزدیک دندان نگه دارید و فشاری هم وارد نکنید. فشار باعث آسیب به مینای دندان و لثه‌ها خواهد شد.

با آرام مسواک زدن هم، پلاک‌های دندان از بین می‌روند. در ضمن استفاده از نخ دندان هم می‌تواند شما را از شر باکتری‌ و پلاک‌هایی که بین دندان‌ها قرار گرفته‌اند خلاص کند. همچنین دندانپزشک خود را هر شش ماه یکبار ملاقات کنید.

در ضمن با طولانی کردن مدت زمان مسواک زدن به سلامتی دندان‌ها کمکی نمی‌کنید. بنابراین روزانه دو یا سه مرتبه و هر بار به مدت دو دقیقه دندان‌های خود را مسواک بزنید. البته همه چیز بستگی به تکنیک مسواک زدن شما دارد. در ضمن از آن‌جا که کهنه‌ شدن مسواک هم سبب زبر شدن آن می‌شود باید هر سه ماه، مسواک خود را عوض کنید.

سعی کنید مسواک‌های باکیفیت خریداری کنید چرا که مسواک از نخ‌های نایلونی تشکیل شده است که بعد از برش وقتی زیر میکروسکوپ بادقت به آن‌ها نگاه می‌کنید هنوز دارای ناهمواری‌های ریزی هستند که می‌توانند مینای دندان را از بین ببرند.

تنها عده‌ای از شرکت‌ها از فرایند نیم‌کره کردن این نخ‌های نایلونی استفاده می‌کنند تا در انتها به مسواکی با بافت نرم برسند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.