590

تأثیر مثبت رابطه جنسی در دوران عادت ماهیانه خانم‌ها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بسیاری از افراد تصور می‌کنند برقراری رابطه جنسی در دوران عادت ماهیانه کاری چندش‌آور است اما این درست نیست.

تأثیر مثبت رابطه جنسی در دوران عادت ماهیانه خانم‌ها

زیرا اگرچه ممکن است چندان تمیز به نظر نرسد اما یک فعالیت طبیعی است. عادت ماهیانه جزئی از بدن زنانه است و رابطه جنسی و زناشویی هم از ابتدای حیات انسان رایج بوده است.

در حقیقت برقراری رابطه جنسی در دوران عادت ماهیانه درد و ناراحتی را کاهش می‌دهد. در این مقاله درباره برقراری رابطه جنسی در دوران عادت ماهیانه اطلاعاتی کسب خواهیم کرد:

چرخه عادت ماهیانه چگونه است؟

عادت ماهیانه منظم بخشی از چرخه قاعدگی محسوب می‌شود. چرخه قاعدگی نشانه سلامت بدن بوده و توسط کاهش و افزایش هورمون‌ها کنترل می‌شود. چرخه قاعدگی به‌طور متوسط ۲۸ روزه است اما ممکن است از ۲۱ تا ۴۵ روز متفاوت باشد.

آیا رابطه جنسی محافظت نشده در دوران عادت ماهیانه باعث بارداری می‌شود؟

بسیاری از افراد معتقدند که فرد در دوران عادت ماهیانه باردار نمی‌شود اما این درست نیست. اسپرم‌ها می‌توانند در داخل بدن حدود پنج روز زنده بمانند بنابراین اگر در دوران عادت ماهیانه رابطه جنسی داشته باشید، پس از اتمام آن هنوز در بدن شما اسپرم وجود دارد. بنابراین باید رابطه محافظت‌شده داشته باشید.

ازآنجایی‌که در این شرایط امکان ابتلا به بیماری‌های جنسی افزایش می‌یابد از کاندوم استفاده کنید.

آیا رابطه جنسی در دوران عادت ماهیانه باعث بروز بیماری می‌شود؟

در این دوران امکان ابتلا به برخی بیماری‌ها افزایش می‌یابد. بر اساس یافته‌های کنگره بیماری‌های زنان و زایمان آمریکا، در این دوران میزان PH واژن افزایش‌یافته و امکان رشد قارچ و عفونت افزایش می‌یابد.

آیا رابطه جنسی در دوران عادت ماهیانه خوب است؟

باید بگوییم که رابطه جنسی در دوران عادت ماهیانه نه‌تنها بد نبوده بلکه خوب هم است.

حتی برای برخی از خانم‌ها رابطه جنسی در دوران عادت ماهیانه لذت‌بخش‌تر نیز است. اما لذت جنسی تنها دلیل موجود نیست؛ تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد نشان داد که فعالیت جنسی در دوران عادت ماهیانه سردردهای خوشه‌ای و میگرنی را کاهش می‌دهد.

این موضوع کاملاً درست است زیرا در حین رابطه جنسی بدن اندورفین به مغز ترشح کرده و درنتیجه آن گیرنده‌های مغز درد کمتری احساس می‌کنند.

به این معنا که برای بسیاری از زنان برقراری رابطه جنسی به‌عنوان مسکن تسکین درد عمل می‌کند. البته این موضوع درباره همه زنان صادق نیست زیرا در برخی از زنان برقراری رابطه جنسی در این دوران از همیشه دردناک‌تر می‌شود.

آیا در دوران عادت ماهیانه میزان سطح هورمون‌ها تغییر می‌کند؟

عادت ماهیانه به‌وسیله کاهش و افزایش هورمون‌ها کنترل می‌شود، بنابراین در این دوران میزان هورمون‌های بدنتان تغییر می‌کند. بنابراین ممکن است در روزهای ابتدایی تحریک‌پذیرتر بوده و احساساتی‌تر باشید.

رابطه جنسی در دوران عادت ماهیانه برای زنان فواید بسیاری دارد

باوجوداینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که برقراری رابطه جنسی در دوران عادت ماهیانه کاری ناخوشایند است اما برای زنان فواید بسیاری دارد. زیرا کمردرد و سردرد که درنتیجه عادت ماهیانه به وجود می‌آید را کاهش می‌دهد و علاوه بر این احساس خوبی نیز ایجاد می‌کند. اما باید رابطه جنسی محافظت‌شده داشته باشید تا به بیماری مقاربتی مبتلا نشوید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.