261

ویتامینی که از سقط جنین جلوگیری می‌کند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

نتیجه مطالعات پژوهشگران استرالیایی نشان داده است، مصرف مکمل‌های ویتامین B3 می‌تواند به میزان قابل توجهی از سقط جنین و نقص‌های زایمان جلوگیری کند.

ویتامینی که از سقط جنین جلوگیری می‌کند

 محققان استرالیایی در تازه‌ترین تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که مصرف مکمل‌های ویتامین B3 می‌تواند به میزان قابل توجهی از سقط جنین و نقص‌های زایمان جلوگیری کند.

این پژوهشگران در مطالعات خود مولکول “NAD” را به عنوان یک مؤلفه مهم در رشد جنین شناسایی و اظهار کردند: «بسیاری از سقط‌ها و حتی نقص‌های به هنگام تولد به دلیل کمبود و فقر مولکول “NAD” رخ می‌دهد؛ حالا اگر کمبود این مولکول با مصرف ویتامین B3 جبران شود، می‌توان مانع مشکلاتی نظیر سقط جنین و نقص‌های زایمان شد».

سالی دان وودی سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما دلیل جدید کلی نقایص مادرزادی هنگام تولد و شیوه درمان آن را کشف کرده‌ایم».

سرپرست این تحقیق همچنین گفته است: «مولکول “NAD” برای رشد طبیعی اندام‌ها ضروریست؛ این اولین بار است که ما به ارتباط بین فقر این مولکول و سقط جنین پی برده‌ایم و حتی راه درمان آن را کشف کرده‌ایم؛ نتیجه این تحقیقات می‌تواند به میلیون‌ها زن در سراسر جهان کمک کند».

این مهم‌ترین کشف برای زنان باردار در مقایسه با مصرف فولات است؛ این ویتامین می‌تواند به میزان قابل توجهی تعداد سقط جنین و نوزادان متولد شده با نقص مادرزادی را کاهش دهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.