616

چرا نباید هر روز دوش بگیریم؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دوش گرفتن یا حمام رفتن روزانه، واقعاً به پوست و سلامت عمومی مان آسیب می رساند.

چرا نباید هر روز دوش بگیریم؟

بسیاری از افراد از کودکی یاد گرفته اند که باید تقریباً هر روز دوش بگیرند یا به حمام بروند؛ ولی آیا واقعاً شستشوی بدن مان به این میزان لازم است؟ یا اینکه دوش گرفتن می تواند بعد از یک روز طولانی، احساس آرامش یا شادابی به ما بدهد و بعد از یک جلسه تمرین شَدید ورزشی باعث پاکیزگی تان شود؟

در اصل بیشتر از هفته ای یک یا دو بار، نیازی به دوش گرفتن ندارید، و شستشوی سریع روزانه در دستشویی برای شادابی کافی است. شگفت زده شده اید؟

طبق گفته های دکتر رانلا هرش – متخصص پوست – دوش گرفتن روزانه تاثیر خوب و مطلوبی روی بدن ندارد. دوش گرفتن باکتری های مفید را از روی پوست پاک می کند. پوست، ناخن و موها را خشک می کند و دستگاه ایمنی بدن تان را نیز ضعیف می کند. دکتر هرش می گوید ما معمولاً بیش از حد حمام می رویم.

اگر هر روز ورزش نمی کنید یا کار بدنی ندارید که مجبور شوید ساعت های زیاد عرق بریزید، پس قطعاً به دوش گرفتن یا حمام رفتن روزانه نیاز ندارید.

شستشوی روزانه پوست دقیقاً باعث می شود باکتری های مفیدی که برای سلامتی مان ضروری هستند، از روی پوست پاک شوند. به علاوه، دوش گرفتن مکرر باعث ایجاد ترک های بسیار کوچکی روی پوست می شود و بدن تان را در معرض عفونت ها قرار می دهد.

همچنین دوش گرفتن هر روز موها و پوست تان را خشک می کند. آب داغ ناخن ها را منبسط می کند و باعث ورقه ورقه شدن و ترک خوردنشان می شود. به عبارتی ناخن ها با شستشوی زیاد، رطوبت و چربی شان را از دست می دهند و خشک و پوسته پوسته می شوند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.