403

چگونه به موهای آسیب دیده کمک کنیم؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

وقتی ساقه موها در اثر آسیب های محیطی (بخصوص رایج ترین آنها که تماس با مواد شیمیایی موجود در اکسیدان یا مواد قوی موجود در بی رنگ کننده ها و فر یا صاف کننده موها) قرار می گیرد، دچار تغییرات ساختاری شده و بافت آن تخریب می شود.

چگونه به موهای آسیب دیده کمک کنیم؟

خبر بد این است که هیچ اقدام درمانی وجود ندارد و نمی توان دوباره طراوت را به موی آسیب دیده برگرداند.

در واقع بر خلاف ریشه و فولیکول ها، ساقه موها خشک و شکننده می شوند و درخشندگی و طراوت سابق را نخواهند داشت. از نظر علمی برای ساقه مو که بافتی مرده است و از عمق پوست و با عروق خونی تغذیه می شوند، نمی توانیم هیچ ویتامین خاص یا دارویی را به ساقه موها برسانیم و انتظار درمان داشته باشیم.

با کمی توجه به این گفته در می یابید هزینه کردن برای اقدام هایی چون ویتامینه کردن ساقه مو مبنای علمی ندارد و ویتامین های لازم و مفیدی چون گروه B باید از طریق رگ ها به فولیکول های مو برسد، نه از راه بافتی مرده به نام ساقه.

توصیه عمومی این است که حتماً همه افرادی که موهایشان را رنگ کرده اند یا از محصولات شیمیایی فر کننده، صاف کننده و بی رنگ کننده استفاده می کنند، از نرم کننده های مو استفاده نمایند.

پوشاندن ساقه موها با نرم کننده ها به دلیل بار الکتریکی مثبتی که دارند، مناطق آسیب دیده مو را به صورت موقت ترمیم می کنند و از ریزش مو، خشکی بیشتر و ایجاد موخوره جلوگیری می شود.

در واقع مصرف نرم کننده های مو و حالت دهنده ها یا مواد درخشان کننده، باعث می شود موی آسیب دیده صدمه بیشتری نبیند و راحت تر شانه شود و حداقل ظاهرش (هر چند موقتی) نمای خوبی پیدا کند. از طرفی، رسیدگی نکردن به موهای خشک و آسیب دیده آنها را دچار ریزش و موخوره می کند.

بنابراین اگر توصیه به پرهیز از رنگ کردن مکرر مو را جدی نمی گیرید و حالا موهای آسیب دیده دارید، پس حتماً استفاده از نرم کننده ها و رسیدگی به موها را جدی بگیرید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.