449

آیا نوع لباس در ایجاد آکنه تاثیر گذار هست؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

غالباً نوع لباس خوب یا بد تأثیری در آکنه ندارد. اگر هم داشته باشد وجود چندین جوش روی گردن، بخصوص اگر گسترده باشد با پوشیدن لباس دارای یقهٔ سفت و محکم احتمالا بروز جوشهای دردناک را در پی خواهد داشت ،

آیا نوع لباس در ایجاد آکنه تاثیر گذار هست؟

و با تماسی و مالشی یقه، جوشهای جدیدی به وجود خواهد آمد. یقه های پشمی و کرکی سبب تحریک پوست و تشدید آکنه میشوند. یونیفورمهای زبر و خشن و لباسهای چسبان و تنگ ممکن است پوست را تحریک کنند و سبب ایجاد آکنه در محلهای غیرمعمول بدن بشوند (به عنوان مثال روی کفالها).

لباس کار روغنی و آغشته به چربی احتمالاً روی کفل ها، جلو بازوان و یا هر جای پوست که در تماس با لباس باشد سبب ایجاد آکنهٔ روغنی می شود. لباسهای سنگین که باعث عرق زیاد میشوند، برای اشخاص آکنه ای مناسب نیستند. به طور کلی بهترین لباسها سبکترین و کم پرزترین آنها هستند که با اندام تناسب داشته باشند.

از آنجا که جوشهای آکنه غالباً اطراف خط مو و در جایی که موهای جراب فشار میآورند به وجود میآید (مقالات دیگر کافه طب در این مورد را بخوانید)، پوشیدن کلاههای تنگ و ناراحت کننده مانند کلاه موتورسواران یا کلاه نظامیان به طور قابل ملاحظه ای آکنه را تشدید می کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.