285

عوارض استفاده بدون نسخه از مسکن ها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اختلال در عملکرد کبدآسیب کبدی یک خطر شایع در صورت مصرف داروهای مسکن بی نیاز از تجویز پزشک بدون مشورت با یک پزشک است.

عوارض استفاده بدون نسخه از مسکن ها

از داروهای مختلف بی نیاز از تجویز پزشک، عمدتا آسپرین و استامینوفن می‌توانند موجب آسیب دیدن کبد شوند. این شرایط به واسطه سمیت ذاتی و اغلب با دریافت دوزهای بالا پیوند خورده است.

در بیشتر موارد، آسیب کبدی مرتبط با داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی به یک دلیل ایمونولوژیک اشاره دارد. همچنین، برخی موارد با متابولیت‌های سمی برخی داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مرتبط بوده اند.

مشکلات معدهایبوپروفن و ناپروکسن در شرایطی که می‌توانند بر عملکرد کبد تاثیرگذار باشند، برای معده نیز خوب نیستند. حتی آسپرین نیز برای سلامت معده بد است.

مواد شیمیایی موجود در بدن که درد را تقویت می‌کنند، نقشی کلیدی در محافظت از دیواره داخلی معده و روده‌ها نیز ایفا می‌کنند. هنگامی که یک داروی مسکن این مواد شیمیایی را مسدود می‌کند، دستگاه گوارش نسبت به آسیب اسیدهای معده آسیب پذیرتر می‌شود.

در حقیقت، استفاده بیش از اندازه از این داروهای مسکن می‌تواند به دیواره داخلی معده آسیب رسانده یا آن را تحریک کند. این شرایط نیز می‌تواند موجب از دست رفتن خون از ناحیه تحریک شده، معده درد و در برخی موارد شکل گیری زخم‌های معده شود.

افرادی که دارای زخم معده هستند باید نسبت به مصرف داروهای مسکن بسیار محتاط باشند.نارسایی قلبیداروهای ضد التهابی غیر استروئیدی با خطر افزایش یافته نارسایی قلبی نیز مرتبط هستند.

گزینه‌های دیگر برای تسکین دردبا توجه به عوارض جانبی داروهای مسکن رایج، بهتر است هر زمان که با سردرد یا معده درد مواجه می‌شوید، پیش از مصرف مسکن اندکی تامل کنید. جایگزین هایی کارآمد و امن برای تسکین درد وجود دارند که با عوارض جانبی نیز همراه نیستند.

کمپرس یخ می‌تواند به طور موثر تورم و درد ناشی از شرایط مختلف، از ضربه خوردن سر تا پیچ خوردگی قوزک پا، را کاهش دهد.یک کمپرس داغ می‌تواند درد ناشی از آرتریت و دیگر مشکلات عضلانی و مفصلی را کاهش دهد.

فعالیت جسمانی منظم نیز در پیشگیری و همچنین کاهش درد موثر است.افراد بسیاری برای بهره‌مندی از زندگی بدون درد انجام یوگا یا مدیتیشن را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

تکنیک‌هایی مانند طب سوزنی یا طب فشاری نیز تا حد زیادی در تسکین درد موثر هستند.حتی رژیم غذایی شما می‌تواند تفاوت‌های چشمگیری ایجاد کند. مواد غذایی و ادویه‌های ضد درد مانند دارچین، زردچوبه، سیر، زنجبیل، پیاز و آناناس را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.