351

مروری بر طب بازساختی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یکی از مشکلات عمده در دنیای پزشکی، ناتوانی روش‌های دارویی و جراحی ,  و حتی توان‌بخشی  در درمان قطعی بیماری‌های  ناتوان‌کننده مزمن در حوزه‌های مختلف پزشکی است و تنها راهکار موجود در این دسته از بیماری‌ها درمان‌های تسکینی است.

مروری بر طب بازساختی

طب ترمیمی دریچه جدیدی برای ایجاد تغییرات در حوزه‌ی مراقبت‌های بهداشتی و سلامت است. طب ترمیمی یا بازساختی با کمک علوم دیگر مانند مهندسی بافت، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، ژنتیک و… جهت بازسازی بافت‌های آسیب‌دیده و جایگزین کردن سلول‌های ازدست‌رفته عمل می‌کند. به‌این‌ترتیب امید بسیاری در جهت بازگرداندن عملکرد ازدست‌رفته ارگان به وجود آمده است.

سلول‌های بنیادی قوی­ترین ابزار طب ترمیمی به شمار می‌روند. این سلول‌ها، بافت‌ها و ارگان‌های آسیب‌دیده را در فرآیند ترمیم تقویت می‌کنند. به‌این‌ترتیب که، بافت طبیعی جایگزین بافت آسیب‌دیده می‌شود درنتیجه پیشرفت بیماری متوقف می‌شود و کیفیت زندگی بیماران بهبود قابل‌توجهی می‌یابد. طی دهه گذشته مطالعات زیادی درزمینه ی پیوند بنیادی در بیماری‌های مختلف صورت گرفته است.

بیشتر این مطالعات نشان دادند که پیوند سلول‌های بنیادی به روش‌های مختلف بی‌خطر و امکان‌پذیر است ،

ضمن آنکه اثرات درمانی آن‌ها نیز نشان داده ‌شده است در بیماری آرتروز زانو که از دسته بیماری‌های شایع خصوصاً در سنین میان‌سالی است، سلول درمانی به کاهش التهاب مفصل و غضروف سازی  کمک کرده و درنتیجه شدت درد بیماران کاسته شده و توانایی آن‌ها برای انجام فعالیت‌های روزانه افزایش یافته و نیاز به تعویض مفصل به تعویق افتاده است.

نتایج موفق این مطالعات منجر به ایده ایجاد سلول‌های بنیادی در مقیاس زیاد به شکل محصول تولیدی گردید و در این زمینه کمپانی‌های بزرگ و صاحب نامی برای تولید انبوه سلول‌های بنیادی برای بهبود بیماران درزمینه های مختلف ازجمله بیماری‌های قلبی، بیماری‌های استخوان و مفاصل، بیماری‌های پوست ، مغز و اعصاب و … متولد شدند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.