703

نظریه طب سنتی در خصوص علت ایجاد کبد چرب

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

نظریه طب سنتی در خصوص علت ایجاد کبد چرب میگوید، بدن انسان به طور طبیعی دارای مزاج گرم و سرد می باشد.

نظریه طب سنتی در خصوص علت ایجاد کبد چرب

هرگاه این عضو دچار سردی شود، توانایی آن در تجزیه وتحلیل چربیها کاهش یافته و این امر موجب انسداد و گرفتگی در کبد و مجاری آن، رسوب چربی و پیدایش کبد چرب می شود.

سرد شدن کبد به دلایل مختلفی رخ میدهد که عبارتند از…

افراط در مصرف مواد غذایی با طبع سرد(ماست، ترشی جات، خیار،….)، نوشیدن مایعات سرد به خصوص وسط غذا، عدم تحرک کافی بدن، استرس و …

بدیهی است که توجه به موارد فوق نقش بسیار مهمی در پیشگیری و درمان این بیماری دارد.

آمار چه می گویند؟

به دلیل سبک زندگی مدرن و ماشینی امروزه، رواج الگوهای نادرست تغذیه ای، قرار گرفتن در معرض انواع سموم و آلودگی های غذایی، دارویی، محیطی ، صنعتی و … کبد در معرض انواع آسیب ها و اختلالات می باشد. برطبق آمار، کبد چرب بیماری شایع قرن حاضر است و کشور ما ایران نیز از این قاعده برکنار نیست.

طبق اعلام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ششمین کنگره بین المللی هپاتیت تهران، مشکل اصلی ما برای آینده ی کشور، معضل کبد چرب است و هم اکنون ۳۰% مردم ایران مبتلا به این عارضه هستند. متأسفانه با توجه به وجود اپیدمی چاقی و اضافه وزن در کشور این آمار در آینده افزایش خواهد یافت.

براساس مطالعات صورت گرفته در ایران حدود ۷% دانش آموزان در مقطع دبستان و راهنمایی مبتلا به این بیماری هستند که به دلیل کم تحرکی وتغذیه ناصحیح این درصد روبه افزایش است.

در مراحل اولیه بروز بیماری، فقط تجمع وانباشتگی چربی در کبد رخ می دهد و التهابی موجود نیست. در صورتیکه دراین مرحله اقدام به رفع عارضه نشود حدد ۳۰-۲۰ درصدمبتلایان دچار التهاب کبد می شوند.

( هپاتیت ناشی از کبد چرب). در صورت عدم درمان در این مرحله، ۱۵% از این افراد در نهایت دچار آسیب و نارسایی کبد(سیروز کبدی) می شوند.در این حالت بافت کبد دچار ضایعه مزمن و برگشت ناپذیر شده و سرانجام این امر، تخریب و از کار افتادگی کامل کبد می باشد.

متأسفانه درمان بیماری در این مرحله (برخلاف دو مرحله قبلی) بسیار مشکل است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.