274

آرام بخش طبیعی می‌خواهید؟ علف لیمو را فراموش نکنید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

گیاه علف لیمو بومی هند است، بوی لیمو می‌دهد و در کشورهایی مانند هند، چین و در قسمت‌های وسیعی از آفریقا و آمریکای جنوبی در سطح وسیع کاشته می‌شود. 

آرام بخش طبیعی می‌خواهید؟ علف لیمو را فراموش نکنید

از این دم‌نوش در مکزیک و برزیل به عنوان خواب‌آور و ضد درد استفاده می‌شود.علف لیمو برای بهبود سردرد، آنفلوآنزا، روماتیسم، گرفتگی و رگ به رگ شدن عضلات استفاده می‌شود.

این گیاه:

مدر، ضد التهاب، ضد اضطراب، آرام‌بخش، ضد درد، کاهنده فشار خون و دافع حشرات بوده و هم‌چنین برای بهبود اختلالات گوارشی مصرف می‌شود.

موارد مصرف این گیاه برای موارد زیر است:

– کمک به کاهش فشارهای عصبی و استرس
– مکمل آرام بخش
– علف لیمو عطر مرکّبات را دارد که باعث می‌شود فضای خانه بوی خوبی داشته باشد. سعی کنید هر شب چند قطره از روغن علف لیمو را در یک دستگاه بخار بسوزانید. از این علف برای عطردرمانی و درمان تشویش و اضطراب هم استفاده می‌شود.

– درمان سرفه و سرماخوردگی

خواص ضد باکتری این علف می‌تواند باعث درمان سرماخوردگی و سرفه شود. مقداری از علف لیمو را در آب جوش بپزید و بخار آن را استنشاق کنید.

– سیترال موجود در علف لیمو دارای خواص ضد‌باکتری و ضد‌قارچ بوده و به همین خاطر در درمان عفونت‌های پوستی بسیار مؤثر است. از علف لیمو برای درمان کهیر هم استفاده می‌شود. این گیاه در قالب یک داروی هم‌کش باعث پاکسازی پوستتان می‌شود.

– پیشگیری از بوی بد دهان

۲ تا ۳ قطره از روغن علف لیمو را با آب مخلوط کرده و قرقره کنید. این روغن از بوی بدن دهان و جمع شدن جرم در آن جلوگیری می‌کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.