Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
راهنمای مختصر استفاده از کرم ضدآفتاب
273

راهنمای مختصر استفاده از کرم ضدآفتاب

|
0 دیدگاه

نمی‌توان انکار کرد که استعمال کرم ضدآفتاب اهمیتی تام دارد. همان‌قدر که خورشید با گرما روزهای آفتابی خود در ما احساس خوشایندی ایجاد می‌کند، همچنین می‌تواند تاثیر نامطلوب و مخربی هم بر سلامت انسان نیز بجا بگذارد.

راهنمای مختصر استفاده از کرم ضدآفتاب

سرطان پوست رایج‌ترین نوع سرطان در آمریکا است، به علاوه اینکه خورشید می‌تواند همچنین بر پیری پوست هم تاثیر داشته باشد.

والدین با گذاشتن استعمال کرم ضدآفتاب در برنامه‌ی روزمره‌شان می‌توانند الگوی خوبی برای فرزندان خود باشند. کودکان با یادگیری این عادت خوب از همان اول به احتمال بسیار بیشتری در ادامه زندگی‌شان از کرم‌های ضدآفتاب بهره خواهند گرفت.

فرزندان ما این عادات روزانه را یاد می‌گیرند و سپس تا زمانی که کرم ضدآفتاب، عطر و غیره استفاده نکنند، از خانه خارج نخواهند شد.

از خورشید جاده خدا بخواهید

پانزده دقیقه قبل از اینکه در معرض نور خورشید قرار بگیرید، کرم ضدآفتاب خود را استعمال کنید.

در مصرف ضدآفتاب خسیس‌ نباشید

کرم ضدآفتاب را به سراسر پوست‌تان که در معرض آفتاب خواهد بود، بدون مضایقه و به صورت یکسان بمالید. برای محگم‌کاری، دوباره مطابق با دستور استفاده به پوست‌تان کرم بزنید.

کرمی برای تمام نقاط بدن

خیلی راحت امکان دارد نقاطی مانند گوش‌ها، گردن و شانه‌ها از پوشش کرم جا بمانند، اما این قسمت‌ها هم باید پوشش ضدآفتاب داشته باشند. گوشه‌های بالای پیشانی‌تان را نیز فراموش نکنید چراکه در غیر این صورت، لکه‌های صورتی روشنی روی صورت‌تان به‌وضوح در چشم دیگران خودنمایی می‌کنند و باعث خجالت‌تان خواهند شد.

به‌یاد داشته باشید که یک کلاه با لبه‌های پهن و عینک آفتابی هم برای خود تهیه کنید تا وقتی آفتاب با تمام شدت و حدت خود می‌تابد، کمی سرپناه برای اعضای سر خود داشته باشید.

به اعداد و ارقام زیر توجه نمایید

اصطلاج SPF به معنی سطج محافظت کرم‌های ضدآفتاب در برابر آفتاب‌.سوختگی است. وقتی بخش زیادی از روز را در معرض آفتاب می‌گذرانید، از کرم ضدآفتاب با طیف وسیع‌تر SPF 15 یا بالاتر استفاده نمایید.

استعمال مجدد، استعمال مجدد و استعمال مجدد

در صورت نیاز، هر دو ساعت ‌یک‌بار، یک لایه‌ی دیگر از ضدآفتاب هم دوباره به پوست‌تان اضافه کنید. حتما بعد از شنا، عرق‌ریزی، فعالیت بدنی شدید یا استفاده از حوله یا دستمال کاغذی دوباره کرم ضدآفتاب به خود بزنید.

کرم‌ ضدآفتاب ضدآب برای کودکان تهیه نمایید

برای کودکان از کرم ضدآفتاب ضدآب استفاده کنید که طیف وسیع SPF 30 یا بیشتر را محافظت کند. اصولا برای کودکان باید از محصولاتی استفاده نمود که سریع و راحت قابل استعمال باشند. البته دقت کنید که نوزادان زیر شش ماه باید از نور خورشید دور نگه داشته شوند و در مورد استفاده از کرم ضدآفتاب هم باید از دکتر مشورت گرفت.

[click_like post_id='164192']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.