281

عکس برداری از چشم روشی جدید برای تشخیص آلزایمر

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آلزایمر یکی از رایج ترین گونه های زوال عقل یا دمانس است؛ نوعی ناتوانی پیش رونده که میلیون ها نفر از جمعیت دنیا را تحت تاثیر قرار داده است.

عکس برداری از چشم روشی جدید برای تشخیص آلزایمر

در طول دوره ابتلا به این بیماری، پروتئین های مخرب درون مغز افراد مبتلا تجمع می یابند و در نهایت قطع ارتباط میان سلول های عصبی، مرگ آن سلول ها و فقدان بافت های مغزی را منجر می شوند.

در حال حاضر آلزایمر درمانی ندارد، با این همه تشخیص زودهنگام آن نقشی کلیدی را در ادامه زندگی افراد مبتلا ایفا می کند. با این کار در واقع آنها می توانند درمان مناسب و خدمات حمایتی لازم را به موقع دریافت کنند و همزمان برنامه ریزی های ضروری برای مراقبت از خود را انجام دهند.

البته باید اشاره کنیم که تا به امروز تشخیص زودهنگام آلزایمر برای افراد میسر نبوده و حتی تا چندین دهه پزشکان برای تشخیص صددرصدی ابتلای فرد به این بیماری مجبور بودند مغز آنها را بعد از مرگشان مورد مطالعه و بررسی قرار دهند.

امروزه پزشکان ترکیبی از روش های تشخیصی شامل بررسی سوابق پزشکی، تحلیل حالات روحی و ذهنی فرد، انجام تست های جسمی و عصبی، تصویربرداری از مغز و آزمایش خون را برای این منظور به کار می برند تا علل دیگری که میتواند منجر به بروز آن نشانه ها در فرد شده باشد را به کلی مردود کنند.

حالا اما جمعی از دانشمندان مرکز پزشکی Cedars-Sinai، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه لس آنجلس و دیگر موسسات تشخیص این بیماری را بیش از هر زمان دیگری ساده کرده اند.

طبق کشف تازه این محققان بیماری آلزایمر درست به همان شیوه که مغز را تحت تاثیر قرار می دهد بر شبکیه چشم اثر می گذارد و این یعنی با یک اسکن ساده چشم می توان نشانه های کلیدی این بیماری را از مدت ها قبل از آنکه بیمار علائم آن را در خود مشاهده نماید کشف کرد.

اضافه نماییم این تحقیق که نتایج آن در نشریه JCI Insight منتشر شده اند براساس نوعی تست بالینی روی ۱۶ بیمار مبتلا به آلزایمر صورت گرفته است.Maya Koronyo-Hamaoui، استادیار دپارتمان های جراحی اعصاب و علوم زیستی موسسه  Cedars-Sinai در این باره به دیجیتال ترندز گفته است:

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.