438

چطور با طب سنتی دندان درد را آرام کنیم؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که به درد شدید دندان دچار شده باشید اما در زمان و موقعیت مناسبی برای مراجعه به پزشک نباشید.

چطور با طب سنتی دندان درد را آرام کنیم؟

در این حالت به جای استفاده از انواع مسکن‌ها می‌توانید به طب سنتی مراجعه کنید و درد را از خودتان دور کنید.این گیاهان دارویی را همیشه در خانه داشته باشید.

زنجبیل :

این گیاه درست مانند آسپرین عمل میکند. و یک مسکن فعال محسوب می‌شود. اگر پودر زنجبیل را با آب مخلوط کنید برای تسکین درد دندان بسیار موثر است.پنبه‌ای را به این ترکیب آغشته کنید و آب اضافی آن را بگیرید و پنبه را در محل التهاب قرار دهید. همچنین برای درمان گلودرد می‌توانید این ترکیب را غرغره کنید.

روغن نارگیل:

غرغره کرده با روغن نارگیل از میزان باکتری‌های مضر دهان می‌کاهد . از این رو امکان التهاب دندان را بسیار پایین می‌آورد.دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل را در دهانتان بریزید و و ۱۵ دقیقه غرغره کنید. روغن نارگیل هم‌چنین بوی بد دهان را هم از بین می‌برد.

سیر:

یکی دیگر از درمان‌های طب سنتی برای دندان درد سیر خام است. برای این کار یک حبه سیر را در دهانتان قرار داده و به آرامی بجوید.

برگ نعنا فلفلی:

جویدن برگ نعنا فلفلی در هنگام دندان درد به سرعت درد را کاهش می‌دهد. از برگ خشک این گیاه هم برای تسکین درد می‌توانید استفاده کنید.

نمک و فلفل:

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای تسکین درد دندان استفاده از ترکیب نمک و فلفل است. این ترکیب خاصیت ضد باکتریایی دارد و به همین دلیل تاثیر مثبتی بر درد دندان می‌گذارد.برای استفاده این دو را با هم ترکیب کرده و با کمی آب ترکیب کنید تا شکل خمیری به خود بگیرد. خمیر حاصل را روی دندان دردناکتان بگذارید.

میخک:

میخک یکی از بهترین نسکین دهنده‌های درد دندان است. می‌توانید پودر میخک را با کمی روغن زیتون با نارگیل ترکیب کنید و در محل درد قرار دهید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.